Każdy z graczy chce mieć najlepszy dostępny sprzęt, tym bardziej jeśli lubimy gry, w których walczymy z innymi. Klawiatura ma bardzo duże znaczenie w np. LoL’u, Counter Strike: Global Offensive, albo w grach RTS. Jeśli chcemy dużo osiągnąć, musimy wybrać najlepszy sprzęt. Na osiągniecie dobrych wyników, pozwolą nam już klawiatury za 300 złotych. Właśnie do tej kwoty przedstawię wam kilka klawiatur.

Najlepsze gamingowe klawiatury do 300 złotych

Corsair K68 Red Led Cherry MX Red

Corsair K68 Red Led Cherry MX Red
Zdjęcie Producenta

W tym zestawieniu oczywiście musi się pojawić klawiatura od korsarzy. Tak jak w myszkach i słuchawkach nie są zbyt świetni, to mają bardzo dobre klawiatury. Jak sama nazwa mówi, klawiatura bazuje na przełącznikach Cherry MX Red. Oznacza to, że mimo przyjemnego dobrze wyczuwalnego skoku, nie są one tak głośne. Dzięki temu, podczas gry w nocy nie będziemy budzić całego domu jak to mogło być podczas używania klawiatury na Blue switach. W zestawie z klawiaturą znajduje się magnetyczna podkładka pod nadgarstki. Pozwoli ona na zmniejszenie napięcia na naszych nadgarstakach, dzięki czemu pozwoli odpocząć naszym dłoniom, a także może zapobiegnie wystąpieniu czegoś, co się nazywa kanałem nadgarstka, który występuje u osób, które dużo pracują na komputerze.

 

California Access Shark CA-1418

California Access Shark CA-1418
Zdjęcie Producenta

Klawiatura od jednego z najbardziej zasłużonych producentów. Bardzo często można ją znaleźć na przecenie nawet do 160 złotych. W zestawie znajduje się podpórka pod nadgarstki. Każdy zachwala ją za świetną jakość wykonania. Klawiatura ma podświetlenie, które możemy dowolnie programować, dzięki czemu kolor, nasilenie światła itp. zależą od nas. Tak samo jak klawiatura wyżej tak i ta bazuje na przełącznikach mechanicznych, a dokładniej Jixian Red. Oznacza, to, że klawiatura także będzie całkiem cicha. Oferuje także anty-ghosting, więc dobrze nada się do gier w stylu MOBA, jak np. LoL.

 

Razer Cynosa V2

Razer Cynosa V2
Zdjęcie Producenta

Znalazło się także coś dla fanów Razera i ich charakterystycznych klawiatur. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych klawiatur mechanicznych ta jest membranowa. Mniej więc nadaje się do gry kompetytywnej. Swój plus za to znajdzie jeśli zależy nam na cichej pracy. Przyciski na membranie, tak naprawdę nie wydają dźwięków. Tak jak wszystkie klawiatury Razera, tak i ta jest wyposażona w bardzo dobre podświetlenie. Pozwala ona na skonfigurowanie każdego przycisku oddzielnie. Dodatkowo oprogramowanie Razera pozwala na automatyczne wybranie odpowiedniego profilu oświetlenia, zależnie od gry, jaką mamy włączoną. W dodatku obsługuje makra i posiada Anty-Ghosting. Pamiętajcie, że jest to duża klawiatura, ponieważ jest w standardzie 100%

 

SPC GEAR GK550

SPC GEAR GK550
Zdjęcie Producenta

Klawiaturę tą możemy znaleźć na podstawie 3 różnych typów switchy. Niebieskich, brązowych i czerwonych. Niebieskie są najgłośniejsze, jednak mają najlepiej wyczuwalny klik. Czerwone za to są najcichsze, ale bardziej liniowe. Brązowe są idealnym połączeniem pomiędzy, czyli mają bardziej wyczuwalny klik niż w czerwonych, ale są cichsze od niebieskich. W zestawie znajduje się podkładka pod nadgarstki, która powoli odpocząć naszym dłoniom. Cała góra jest wykonana z aluminium. Oczywiście tak jak prawie wszystkie klawiatury w tej cenie ma podświetlenie i anty-ghosting.

 

A na koniec słów kilka

Wymienione klawiatury to jest topka w tej cenie. Jeśli odwiedzicie znajomych, którzy grają i mają trochę lepszy sprzęt, to na 100% uda wam się znaleźć którąś z wymienionych klawiatur. Jeśli jednak wymienione pozycje wam się nie podobają, to musicie poradzić sobie sami. Sprawdźcie także, nasze artykuły gdzie pomagamy wybrać wam najlepszy mikrofon lub monitor.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here