Każda osoba, która gra ze znajomymi lub planuje przygodę z YouTube, lub streamowaniem powinna mieć dobry mikrofon, żeby nie męczyć przyjaciół lub potencjalnych widzów. Żeby  pomóc wam w wyborze odpowiedniego urządzenia, zebrałem w liście kilka z najlepiej ocenianych mikrofonów, które zaoferują najlepszy dźwięk. Mam nadzieję, że pomoże wam to rozpocząć swoją przygodę z nagrywaniem.

Najlepsze mikrofony pojemnościowe do 200 złotych

Superlux E205

Superlux E205
Zdjęcie Producenta

Mikrofon ten możemy zakupić za około 190 złotych. W cenie 200 kilku złotych jesteśmy w stanie znaleźć całe zestawy akcesoriów wraz z tym mikrofonem. Więc za bardzo niską cenę możemy dostać ramię i pop filtr, jak i mikrofon. Został zaprojektowany specjalnie w taki sposób, żeby jak najlepiej nadawał się dla użytkowników domowych lub pół profesjonalnych. Oznacza to, że mimo dobrej jakości jest odporny na takie problemy jak wilgoć i szum elektryczny. Podczas kupna musicie zwrócić uwagę na typ wyjścia w mikrofonie, ponieważ jest sprzedawany w dwóch typach. Jeden jest z XLR, drugi jest z USB. Jeśli nie posiadacie żadnego DAC’a, który umożliwia podłączenie XLR to lepiej wybierzcie USB. Jeśli przypadkiem kupiliście mikrofon z XLR to niestety musicie albo go zwrócić, albo dokupić DAC’a. Wersja USB, ma bardzo duży plus dla osób, które śpiewają lub chcą słyszeć swój głos. Oferuje on podsłuch naszego głosu na żywo. Ma także bardzo porządne pasmo przenoszenia na poziomie 30-18,000 Hz.

Behringer C1 USB

Behringer C1
Zdjęcie Producenta

Następny mikrofon, który jest bardzo znany na YouTube, wiele osób od niego zaczynało i nadal wiele wybiera go na początek. Mikrofon pozwala na bardzo dobrą jakość dźwięku. Jego pasmo przenoszenia wynosi 40-20,000 Hz. Oczywiście jak sama nazwa mówi, jest zasilany poprzez USB, więc nie potrzebujemy żadnych dodatkowych urządzeń, żeby go używać. Mikrofon dostarczony jest ze sterownikami ASIO i WDM, które pozwalają na bardzo niskie opóźnienia głosu. Świetnie nadaje się do nagrywania wokalu i instrumentów takich jak gitara klasyczna. Jedynym minusem lub plusem jest odległość, z jakiej zbiera dźwięki. Musicie być całkiem blisko, żeby głośność was zadowoliła.

Reloop Spodcaster

Reloop Spodcaster
Zdjęcie Producenta

Mikrofon legenda, na którym wiele osób zbudowało swoją karierę na YouTube. Niestety ma już całkiem dużo lat i ciężko je znaleźć, jednak nawet opłaca się kupić używanego. Był kiedyś używany przez aktualnie jednego z największych youtuberów gamingowych, czyli Bladiego. W zestawie wraz z mikrofonem znajduje się stojak. W zależności od wydania będzie to albo żeliwna podstawka, albo tripod. Pasmo przenoszenia wynosi 50-18,000 Hz. Tak samo jak powyższe jest zasilany przez USB, więc wystarczy podłączyć i od razu możemy go używać. Co najlepsze mikrofon dostarcza dźwięk bez opóźnienia, przez co pokochali go podcasterzy. Ma ciepłą stylistykę, więc najlepiej nadaje się dla osób z bardziej basowym głosem. Jeśli jesteś dziewczyną to lepiej wybierz superluxa, ponieważ pozwoli na przechwycenie większej ilości dźwięków.

A na koniec słów kilka

Wyżej wymienione mikrofony to dosłowne legendy, które pozna wiele youtuberów. Po zakupie będziecie musieli spędzić trochę czasu, żeby najlepiej go ustawić. Pamiętajcie o dokupieniu popfiltra, bo inaczej będziecie musieli się męczyć z nieprzyjemnym efektem wybuchających głosek. Jest to charakterystyczny dźwięk, jaki da się usłyszeć podczas wymowy takich głosek jak p,b,t,d. Mam nadzieję, że artykuł wam się przydał i życzę szczęścia czy to w nagrywkach, czy to w grze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here