W czasach pandemii, czyli kiedy pracujemy w domu, potrzebujemy kupić trochę sprzętu. Jednym z urządzeń, które nam się przydadzą jest np. drukarka. Przedstawimy wam kilka drukarek różnych firm, niektóre oferują tylko kolor czarno-biały, lecz inne są także kolorowe.

Jaką kupić drukarkę do 500 złotych?

Brother HL-1210WE

Brother HL-1210WE
Zdjęcie Producenta

Brother jest jedną z najlepiej znanych firm w branży drukarskiej. Urządzenia tej firmy oferują najwyższą jakość druku jak i samego wykonania sprzętu. Tak samo jest tym razem. Model ten jest drukarką laserową, oznacza to, że oferuje o wiele lepszą jakość druku niż atramentowe. Innym plusem jest jej szybkość, jest w stanie drukować 20 stron na minutę, więc zaledwie 3 sekundy na jedną stronę. Oczywiście chodzi tutaj o strony A4. Urządzenie te drukuje tylko w trybie monochromatycznym, czyli na czarno-biało. Jeśli potrzebujecie drukarki tylko do dokumentów i notatek, to będzie to jeden z najlepszych wyborów. Innym plusem jest jej oszczędność. Jeden pojemnik tonera wystarczy na około tysiąc stron. Oryginalny toner to około 150 złotych. Zamienniki kosztują 50 złotych za opakowanie.

 

Brother DCP-1510E

Brother DCP-1510E
Zdjęcie Producenta

Drukarka ta w czasach pandemii trochę podrożała, jednak opłaca się dopłacić. Poza funkcjami, podobnymi do wyżej wymienionej drukarki, oferuje także inne niesamowicie potrzebne dogodności. Urządzenie te oferuje także możliwość skanowania, jak i kopiowania. Dzięki tej opcji będziemy w stanie w szybki sposób tworzyć duplikaty najważniejszych dokumentów, bez potrzeby używania innych urządzeń. Mimo że druk jest czarnobiały, to skanowanie może wytworzyć obraz kolorowy. Niektórzy za plus mogą uznać brak wentylatora, oznacza to bardzo cichą pracę na poziomie 51 decybeli. Nie musicie obawiać się przegrzania. Cała konstrukcja została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, żeby oddawała jak najwięcej ciepła bez potrzeby użycia wentylatora.

 

Canon PIXMA TS705

Canon PIXMA TS705
Zdjęcie Producenta

Jedna z najtańszych drukarek w tym zestawieniu, jej cena wynosi około 350 złotych. Jest to drukarka atramentowa w odróżnieniu od wymienionych wyżej laserowych. Możliwe jest więc drukowanie także w kolorze. W przypadku druku na czarni-biało jej szybkość wynosi 15 stron na minutę, jeśli chcemy kolorowe notatki, to musimy się zadowolić 10 stronami na minutę. Do obsług drukarki możemy użyć aplikacji na naszym telefonie, nie musimy łączyć jej z komputerem. Dzięki temu jej ulokowanie nie jest już zależne od długości przewodu USB. Oprogramowanie pozwala także na automatyczne drukowanie dwustronowe. W drukarce znajduje się 5 pojemników z tuszem, dzięki temu musimy wymienić tylko jeden cardrige, a nie cały zestaw.

 

HP DeskJet 5075 Ink Advantage

HP DeskJet 5075 Ink Advantage
Zdjęcie Producenta

Tak samo jak wyżej wymieniona drukarka i ta jest atramentowa. Dzięki temu możemy używać tuszu kolorowego jak i czarno-białego. Do obsługi drukarki możemy używać specjalnie stworzonej do tego celów aplikacji na telefon. Urządzenie możemy połączyć z naszym lokalnym WiFi, co niweluje potrzebę łączenia z komputerem przy użyciu kabla. Jest to urządzenie multifunkcyjne. Oznacza to, że możemy przy jej użyciu także skanować i kopiować dokumenty. Sam posiadam ten model i mogę go polecić. Jedynym minusem jest drogi tusz, jednak nie ma problemu samemu go napełniać lub zgłosić się o pomoc do lokalnego punktu ksero.

 

A na koniec słów kilka

Przedstawiłem wam kilka najlepszych drukarek, jakie możecie kupić w budżecie do 500 złotych. Pamiętajcie, żeby do ceny doliczyć jeszcze zestaw tuszu. Do każdego urządzenia zazwyczaj jest dorzucany jeden zestaw próbny, jednak kiedy się on skoczy będziecie musieli napełnić zbiorniczki samodzielne, lub kupić nowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here