Przy kupnie komputera, każdy potrzebuje jeszcze monitora. Oczywiście chcemy jak najlepszy w danej cenie. Do komputerów, które przedstawiliśmy wam w innych artykułach, czyli na podstawie Intela i Ryzena, najlepiej będą pasować ekrany w budżecie 1000 złotych. W tym zestawieniu przedstawię wam najlepsze, jakie możecie wybrać.

Najlepsze monitory do 1000 złotych

Monitor Acer Nitro VG240YSbmiipx

Acer Nitro VG240YSbmiipx
Zdjęcie Producenta

Muszę przyznać, nie jest to najładniejsza nazwa modelu, jednak przecież nazewnictwo się nie liczy przy wyborze monitora. Tego Acera możemy znaleźć w trzech różnych rozmiarach 21.5 cala, 23.6 cala i 27 cali. Do tego monitora została dobrana matryca o jakości Full HD. Połączenie tej rozdzielczości i tych przekątnych pozwala na bardzo wygodną pracę, jak i na granie w gry w najwyższej jakości grafiki. Matryca ma format 16:9, który jest aktualnie najpopularniejszym, pozwala to na oglądanie filmów bez irytujących pasków po bokach, jak i na większe pole widzenia w grach. Ekran jest matowy z matrycą IPS, oznacza to najlepsze możliwe odwzorowanie kolorów, a także łatwe granie w dzień, dzięki nieodbijającej promieni słonecznych powierzchni. Jeśli posiadacie kartę graficzną od AMD, będziecie w stanie wykorzystać AMD Free-sync, czyli alternatywę dla G-Synca. Pozwoli one na pozbycie się rozdzierania ekranu.

 

iiyama G-Master GB2470HSU-B1

iiyama G-Master GB2470HSU-B1
Zdjęcie Producenta

Monitor ten tak samo jak wyżej wymieniony Acer pozwala na wybór 3 przekątnych. 23.8 cala, 24.5 cala i 27 cali. Inaczej jednak niż w Nitrze, poszczególne modele trochę się różnią od siebie. Najmniejszy pozwala na ustawienie odświeżania na poziomie 165 Hz, w przypadku pozostałych dwóch jest to 144 Hz. Wyposażony jest w matrycę IPS z matowym wykończeniem, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu grać w środku dnia. Proporcje ekranu to 16:9, więc najbardziej popularny typ. Monitor ten jest wyposażony w Pivot. Oznacza to, że w dowolnym momencie możecie go obrócić do pozycji pionowej. Znajdzie to zastosowanie wśród programistów i grafików, którzy często potrzebują możliwości wyświetlenia obrazu w orientacji pionowej. Ułatwi to pisanie kodu, ponieważ będziesz w stanie sprawdzać i debugować wiele dziesiątek linii tekstu jednocześnie.

 

Monitor Acer KG271Ubmiippx

Acer KG271Ubmiippx
Zdjęcie Producenta

W tym zestawieniu chciałem jeszcze przedstawić wam jakiś monitor o innej rozdzielczości niż Full HD. Specjalnie dla tego wybrałem jeden z oferty Acera. Mieści się idealnie w naszym budżecie, a jego rozdzielczość to 2560 × 1440 pikseli. Oznacza to, że jest to monitor WQHD. Ma on przekątną 27 cali i matrycę TN. Oznacza to gorsze odwzorowanie kolorów niż w przypadku matryc IPS, jednak feruje on szybszy czas reakcji, na poziomie zaledwie 1 ms. Tak samo jak przedstawione wyżej monitory wspiera on AMD Free-Sync, który akurat na matrycy TN pozwoli na zmniejszenie rwania do wręcz niezauważalnych ilości. Wysoka rozdzielczość pozwoli na grę w gry w znacznie wyższej jakości niż na Full HD. Wszystko będzie bardziej ostre i wyraziste.

A na koniec słów kilka

Przedstawiłem wam trzy monitory, które w budżecie do 1000 złotych zaoferują wam najwięcej. Postarałem się wybrać takie modele, żeby każdy znalazł coś dla siebie. G-Master zaoferuje wiele ułatwień dla grafików i programistów. Także znajdzie zastosowanie w grach E-Sportowych. Wymieniony wyżej acer nada się do grania w najlepszej jakości, a pierwszy monitor oferuje zrównoważone doznania. Dzięki czemu, jeśli nie wiecie co wybrać będzie on najleszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here