Już na naszej stronie polecaliśmy aparaty do 2000 złotych. Dziś przedstawimy wam najlepsze aparaty do 5000 złotych. Na liście znajdą się lustrzanki, bezlusterkowce, a także kompakty! Pozwoli to na wybór aparatu w zależności od waszych potrzeb i wymagań.

Najlepsze aparaty do 2000 złotych

Olympus OM-D E-M5 Mark II

Olympus OM-D E-M5 Mark II
Zdjęcie Producenta

Jeden z droższych modeli Olympusa. Oferuje bardzo wiele, pomimo tego, że jest już kilka lat na rynku. Jest wyposażony w matrycę Mikro 4/3. W trybie seryjnym może wykonać 10 zdjęć w ciągu sekundy. Ekran jest dotykowy i ma możliwość odchylenia. Pozwoli to na wykonywanie zdjęć nawet w trudnych warunkach. Dodatkowym plusem do tego jest stabilizowana w 5 osiach matryca.

Oferuje także możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD 50 fps. Dodatkowo oprogramowania posiada wiele filtrów twórczych. Korpus jest wykonany z magnezu i aluminium, a także uszczelniony.

 

Fujifilm X-T30

Fujifilm X-T30
Zdjęcie Producenta

Aparat ten polecany jest osobom, które postawiły już pierwsze kroki w świecie fotografii.  Idealnie łączy klasyczny wygląd, który jest znany z dawnych aparatów Fuji z nowoczesnymi funkcjami. Matryca tego aparatu to APS-C, niestety jest ona pozbawiona stabilizacji.Ma bardzo dobry autofokus bazujący na 425 punktach ostrości. Ma także świetny tryb seryjny. Z migawką mechaniczną to 8 kl./s, ale z elektroniczną, przy cropie 1,25x to już 30 kl./s.

W aparacie możemy znaleźć wszystkie potrzebne sposoby połączenia bezprzewodowego, a więc WiFi i Bluetooth 4.2. Ma wejście mikrofonowe 2,5 mm i złącze USB 3.1. Nie brak także wielu różnych trybów, które cenią fotografowie. Pozwala na nagrywanie filmów slow-motion w 120 klatkach, a także 4k w 30 klatkach na sekundę.

 

Sony A6500

Sony A6500
Zdjęcie Producenta

Sony A6500 to tak naprawdę model A6300, jednak możemy zauważyć w nim całkiem dużo zmian. Aparat ten oferuje bardzo dużo możliwości, między innymi niesamowicie szybki Auto Focus, pozwala na nagrywanie filmów w 4k, jak i slow-motion. Niestety slow-motion tylko w Full HD.

Dodatkowo ma dodatkowy ekran i 5-osiową stabilizację matrycy. Dotyk daje nam możliwość wygodnego sterowania autofokusem, co przyda się zwłaszcza podczas filmowania. Z kolei stabilizacja pozwala na filmowanie z ręki, gdy korzystamy ze szkieł, które nie są wyposażone w optyczną stabilizację.

 

Canon EOS 6D Mark II

Canon EOS 6D Mark II
Zdjęcie Producenta

Jest to jeden z najpopularniejszych aparatów, jakie możemy znaleźć na rynku. Chyba każdy spotkał go co najmniej razy, czy to na weselu, czy to podczas zdjęć szkolnych. Swoją popularność wśród profesjonalistów zawdzięcza pełnoklatkowej matrycy, dzięki czemu możemy osiągnąć zdjęcia o niesamowicie wysokiej jakości. Tryby umieszczone w oprogramowaniu pozwalają na podejście do wielu różnych kadrów i zdjęć.

Seria ta słynie ze swojej niezniszczalności, dzięki czemu mogą przetrwać lata! Częstym przypadkiem jest zdublowana lub nawet potrójna żywotność migawki, względem żywotności podanej przez producenta. Lustrzanka obsługuje WiFi, jak i Bluetooth, odbiornik GPS, posiada wejście mikrofonowe i kręci w Full HD 60 fps, w tym Full HD HDR, jak również w 4K (filmy poklatkowe).

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że podane wyżej modele przypadną wam do gustu. Sprawdźcie także inne nasze artykuły np. „jak znaleźć pracę?”, „jak zostać programistą?

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here