Czy można kupić dobry aparat za 2000 złotych?

Jasne! Aktualnie na rynku znajduje się wiele dobrych aparatów, które mieszczą się w tym budżecie. Zaprezentuję wam listę najlepszych aparatów (oczywiście, lista była układana obiektywnie), jakie aktualnie możecie kupić. Znajdziecie tutaj zarówno lustrzanki, bezlusterkowce, jak i kompakty. W niektórych przypadkach będzie to samo body, jednak także pojawią się aparaty z obiektywem.

Sony A6000

Sony A6000
Zdjęcie Producenta

Sony A6000 na rynku jest już od ponad 5 lat, pokazuje to dobrze, jakim zaufaniem i popularnością może się szczycić. Oferuje matrycę APS-C o rozdzielczości 24 Mpix, a jego mocną stroną jest dobry autofokus oparty o 179 pól.

Posiada odchylany ekran, optyczny wizjer oraz lampę błyskową. Bardzo dobrze radzi sobie z wysokim ISO, dając nieskazitelnie czysty obraz. Dużym plusem jest tryb serii, który wykonuje 11 zdjęć w trakcie sekundy. Świetnie także nadaje się do filmowania. Nagrywa w 50 fps w formacie XAVC z bitratem 50 Mbps. Koszt body to około 1500zł, w zestawie z obiektywem możemy go kupić za 2000zł.

Panasonic Lumix GX800

Lumix GX800
Zdjęcie Producenta

Limix GX800 jest jednym z najmniejszych aparatów dostępnych na rynku. Z łatwością mieści się w kieszeni, a robi znacznie lepsze zdjęcia niż aparaty kompaktowe o tej samej wielkości. Ma matrycę mikro 4/3 o rozdzielczości 16 Mpix, co wystarcza do codziennego użytkowania. Dużym plusem jest dotykowy ekran odchylany nawet 360 stopni.

Tak jak inne modele Panasonica, GX800 ma tryb 4k Photo, pozwala on na wykonywanie serii 30 zdjęć w ciągu sekundy. Co najlepsze pozwala także na nagrywanie w rozdzielczości 4k w 30 klatkach na sekundę.

Swoją popularność zawdzięcza małemu rozmiarowi i niskiej cenie. Wynoszącej tylko 1500 złotych razem z obiektywem.

Nikon D3400

Nikon D3400
pixabay.com

W naszym budżecie możemy znaleźć także bardzo dobrą lustrzankę. Nikon D3400 jest bardzo prosty w obsłudze. Dużym plusem jest to, że z łatwością możemy znaleźć używane obiektywy do tego modelu. Aparat oferuje możliwość nagrywania w Full HD w 60 klatkach na sekundę, a także posiada Bluetooth, który pozwoli na przesłanie zdjęć na telefon lub komputer.

Taką lustrzankę możemy kupić już za niecałe 1800 złotych, jednak z powodu pandemii (w okresie pisania tego artykułu) jego dostępność jest całkiem mała.

Canon Powershot G7X Mark II

Canon Powershot G7X Mark II
Zdjęcie Producenta

G7X znalazł głównie zastosowanie u vlogerów. Z powodu małego rozmiaru i bardzo dobrej jakości zdjęć i filmów, jest faworytem na YouTube. Może pochwalić się jednocalową matrycą, oraz obiektywem o jasności f/1.8-2.8 z 4-krotnym zoomem optycznym. Ma także stabilizację obrazu i może kręcić filmy w Full HD 60 klatek an sekundę.

Posiada dodatkowy ekran i WiFi, a także moduł NFC. Dużym plusem jest mnogość trybów nagrywania, na pewno znajdziecie zastosowanie dla wielu z nich. Obecnie można go kupić za około 1900 złotych.

Sony RX100 III

Sony RX100 III
Zdjęcie Producenta

Na rynku pojawiły się już nowsze modele on RX100 III, nie znaczy to, że jest on przestarzały. Z jakiego powodu warto go kupić? Aparat jest niesamowicie mały, ale nie przeszkadza to jemu w robieniu zdjęć o bardzo wysokiej jakości. Ogniskowa obiektywu wynosi 28-70 mm. Innym dużym plusem jest jego całkiem wysoka jasność, bowiem pozwala na ustawienie światła f/1.8-2.8.

Aparat możemy kupić w cenie 2000 złotych, uważam, że to bardzo dobra cena.

 

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że któryś z zaprezentowanych aparatów przyciągną waszą uwagę i postanowicie go kupić. Sprawdźcie także nasze inne artykułu jak np. „Jaki telefon do 2000zł” lub „Jak znaleźć pracę?

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here