Jak zostać Freelancerem?

Jest to ostatnio bardzo popularne pytanie. Wiele osób jest zainteresowanych pracą na własny rachunek, a także rozwijaniem własnej marki. Taka osoba może otworzyć firmę lub zostać Freelancerem. O szukaniu pracy możecie przeczytać w innym naszym artykule „Jak znaleźć pierwszą pracę?” Dziś jednak przedstawimy jak i gdzie szukać pracy w internecie jako Freelancer.

Gdzie szukać pracy jako Freelancer?

W celu pomocy w szukaniu pracy jako Freelancer powstało wiele stron oferujących możliwość wystawiania zleceń, a także ogłaszania chęci znalezienia pracy. W tym artykule przedstawię dwie takie strony, czyli useMe i freelancer.pl. Są one naszym pierwszym miejsce, gdzie powinniśmy się kierować. Poniżej przedstawię plusy obu portali, wybór waszego faworyta zależy od was.

UseMe łatwy start jako Freelancer.

Jedną z najpopularniejszych Freelancerskich stron w Polsce jest useMe. Zawdzięcza to swojemu przyjaznemu wyglądowi, a także prostocie używania. Strona oferuje możliwość wystawiania ogłoszeń i wysyłania ofert do potencjalnych Zleceniodawców. Dodatkowym plusem jest możliwość wystawiania faktur za wykonaną pracę. Papirologią zajmuje się useMe w zamian za 5% zysku, co uważam za bardzo dobrą ofertę.

useMe strona freelancerska

Przy zakładaniu konta musimy podać wszystkie dane osobowe, takie jak PESEL, imię i nazwisko, adres zamieszkania itp. Jest to wymagane, żeby strona mogła wystawiać dokumenty do urzędu skarbowego w naszym imieniu. Po zalogowaniu się naszym oczom pojawia się lista różnych zleceń.

Zlecenia us

Kiedy znajdziemy interesujące nas zlecenie, wystarczy wysłać swoją ofertę do potencjalnego klienta i mieć nadzieję, że wybierze właśnie nas. Wraz z kolejnymi zleceniami będziemy budować nasze portfolio, dzięki czemu więcej potencjalnych klientów będzie chętnych nas zatrudnić. Pamiętajmy, że useMe jest stroną, na której pojawiają się tylko polskie zlecenia. Jeśli interesują nas także klienci z innych państw, powinniśmy odwiedzić freelancer.pl

Freelancer.pl zlecenia z całego świata

Drugim portalem, jaki omówimy w tym artykule, jest freelancer.pl Jest stroną bardzo podobną do useMe, jednak oferuje zlecenia nie tylko z polski, ale także z wielu innych państw.

Podczas rejestracji mamy do wyboru wiele różnych kategorii i dziedzin. Tak samo jak i języków, w których jesteśmy w stanie pracować. Strona wymaga od nas potwierdzenia naszego konta, wykonując mały przelew przy użyciu konta bankowego, karty kredytowej lub konta PayPal. Pieniądze zostają zwracane na nasze konto po wykonaniu autoryzacji.

Po zalogowaniu się otrzymujemy całą listę różnych zleceń. Tak samo jak na useMe wysyłamy naszą ofertę, a od Zleceniodawcy zależy czy wybierze właśnie nas.

Zlecenia freelancer.pl

Tak samo jak i useMe, strona freelancer.pl pozwala na zajmowanie się naszą papirologią w zamian za udział w zyskach w wysokości 3% lub 3$, zależy która kwota będzie wyższa.

Słów kilka na koniec

Mam nadzieję, że portale, które tutaj przedstawiłem, pozwolą wam znaleźć pierwszą pracę jako Freelancer.  Początki tak jak w każdej pracy nie będą łatwe, jednak z czasem zbudujecie swoją renomę i klienci zaczną sami się do was zgłaszać. Jeśli potrzebujecie dodatkowych porad odnośnie szukania pracy, zapraszam was do artykułu „Jak znaleźć pierwszą pracę?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here