Co kupić na prezent?

Jedno z najtrudniejszych pytań, jakie pada w okresie świątecznym. Niektórzy od razu mają pomysły, inni potrzebują małej pomocy. Ten artykuł rozpoczyna pewien cykl, w którym postaramy się wam pomóc i naprowadzimy was na odpowiednie tory w drodze do znalezienia idealnego prezentu.

Prezent na Święta Bożego Narodzenia 2020 – od czego zacząć?

Prezent

Zanim podejmiemy się szukania idealnego prezentu, musimy się zastanowić, co może chcieć nasz wybranek/wybranka, członek rodzinny czy inna osoba, którą planujemy obdarzyć.

 

Zwracaj uwagę na to, o czym ta osoba mówi.

Każda osoba jest inna i musimy o tym pamiętać podczas wyboru prezentów. Niektórzy będą się cieszyć z książki, inni z koca, a jeszcze inni z gry na konsolę. Liczy się tutaj głównie nasza znajomość danej osoby. Może zwracała uwagę, że czegoś potrzebuje, albo że chciałaby sobie coś kupić, ale musi oszczędzać?

Książka jako prezent
Jest to idealny wybór! Będziemy pewni, że będzie ona tego używała i nasz prezent nie skończy po tygodniu na półce, zapomniany razem z innymi niepotrzebnymi rzeczami, jakie dostała lub sobie kupiła ta osoba.

 

Celuj w hobby danej osoby.

Każdy z nas czymś się interesuje, czy to piłką nożną, czy to grami, czy to nauką języków obcych. Kupienie prezentu zgodnego z zainteresowaniami danej osoby jest jednym z najłatwiejszych wyborów. Jednak musimy upewnić się, czy dana osoba już nie ma danego prezentu lub, czy go potrzebuje. Kupienie programiście książki o programowaniu, jest średnim wyborem, bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że on zna już wszystko, co może znajdować się w takiej książce. Sam otrzymałem kiedyś książkę na temat, w którym jestem specjalistą i chyba nie muszę pisać, że zbytnio mi się nie przydała. Musimy dostosować poziom prezentu do danej osoby. Kupienie łuku dziecku, który interesuje się łucznictwem, jest świetnym pomysłem, kupienie łuku dla zawodowego łucznika to już jednak średni pomysł.

łuk hobby

 

Prezent dla osoby, która już wszystko ma

Takie przypadki też się zdarzają i są najtrudniejsze. Są tylko dwa rozwiązania w takiej sytuacji albo zaufamy swojej znajomości danej osoby, albo po prostu ją spytamy, co chciałaby dostać na święta. Według mnie jest to najlepszy pomysł! Sam jestem ciężkim celem, jeśli chodzi o wybór prezentów, ponieważ interesuję się wieloma niszowymi tematami i łatwiej jest mnie spytać, czego potrzebuję, lub co chciałbym dostać w danym momencie. W ten sposób upewnicie się, że nie kupicie mu/jej czegoś, co już ma, a także będziecie pewni, że będzie zadowolony z prezentu.

radość

 

Na koniec słów kilka

Mamy nadzieję, że nasze porady naprowadzą was na odpowiednie tory przy wyborze prezentu. Dodatkowo, żeby ułatwić wam wybór, przygotujemy kilka artykułów z przykładowymi prezentami dla różnych grup wiekowych. Możecie je znaleźć w kategorii Zakupy, lub pod tym tekstem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here