Jak znaleźć pracę ?

Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, na różnych etapach życia. Czy to student, który poszukuje swojej pierwszej pracy, czy to starsze osoby, które ją straciły. Jednak prawie każdy nie wie gdzie zacząć. Czy szukać pracy za granicą, czy może zostać w Polsce? W tym artykule przedstawimy wam kilka sposobów, jak możecie znaleźć pracę.

 

Gdzie znaleźć pracę? Popytaj znajomych!

Znajomi

Porada może wydawać się głupia na początku, jednak jest to najlepszy sposób szukania. Osoby, które mają z nami więzi emocjonalne, chętniej zaoferują nam pracę, lub popytają własnych przyjaciół. Sam już oddałem kilka swoich zleceń jako Freelancer dla swoich znajomych, którzy byli w potrzebie. Może wasze rodzeństwo szuka kogoś do pracy? Wiem, że niektórzy mogą mieć problem, żeby się przełamać i poprosić innych o pomoc, jednak jest to jeden z najlepszych wyborów, jakie możecie zrobić.

 

Nie możesz znaleźć pracy? Sam ją wymyśl!

Własna firma

Jesteś zmęczony przeglądaniem ofert pracy lub oddawaniem swojego czasu na zysk innych osób? W takim razie załóż własną firmę! Oczywiście jest to trudne rozwiązanie i będziesz musiał poświęcić wiele więcej czasu, niż byś poświęcił w zwyczajnej pracy. Jednak z odpowiedzialnością idą także plusy. Będziesz sam swoim szefem, od ciebie będzie zależał twój dochód. Może nawet uda Ci się rozwinąć do takiego poziomu, że zaczniesz zatrudniać innych. Niestety nie każdy może sobie poradzić z prowadzeniem własnej firmy. Taki wybór wiąże się z dużym poświęceniem czasu, a także i stresem. Jednak jeśli sądzisz, że temu podołasz, to nie czekaj i zakładaj własną firmę!

 

Praca dla studentów? Zostań Freelancerem!

Freelancer

Bardzo dobrym wyborem jest wybranie pracy Freelancera. Oczywiście, będziesz musiał spędzić trochę czasu, szukając pierwszego zlecenia, ale kiedy już zbudujesz portfolio, to nie będziesz mieć problemów z pracą. Żeby ułatwić życie i Freelancerom, i zleceniodawcom, powstało wiele stron, gdzie można wystawiać ogłoszenia. Przykładem takich stron jest useMe lub freelancer.pl. Możesz tam znaleźć wiele ogłoszeń, a także takie strony zajmują się całą papirologią w zamian za małą prowizję. W przypadku useMe wynosi ona 5% zysku.

 

Oferty w internecie i urzędzie pracy

OLX

Ostatnim z możliwych rozwiązań jest szukanie pracy na różnych stronach z ogłoszeniami lokalnymi, w stylu OLX Praca, grupach typu Spotted na Facebooku, lub w urzędzie pracy. Można tam znaleźć dużą różnorodność, od prostych prac jako pomocnik na budowie, po nawet ogłoszenia na programistę. Dołącz do każdej takiej grupy i zgłaszaj się do ogłoszeń. Najlepiej nawet wystaw własne ogłoszenie, że poszukujesz pracy i napisz o swoich umiejętnościach, atrybutach, pozwoleniach itp. Takie ogłoszenia widzi bardzo dużo osób. Ludzie zobaczą, że jesteś zaangażowany do znalezienia pracy i sami się do Ciebie odezwą!

 

Kilka słów na koniec

Mam nadzieję, że nasze porady wam się przydały i pomogą wam znaleźć pierwszą pracę. Nie bójcie się podejmować wyzwań i celujcie wysoko. Na początku może być ciężko, ale z czasem zyskacie doświadczenie i zaufanie pracodawcy.

 

4 KOMENTARZE

  1. […] Wyjazd za granicę jest niesamowicie trudnym wyborem. Musimy przemyśleć wiele różnych państw, które mamy do wyboru. Wielu z nas do takiej decyzji popychają kwestie pieniężne, innych kulturowe. Postarajcie się i wybierzcie państwo, gdzie będziecie się najlepiej czuć, a nie gdzie będziecie najwięcej zarabiać. Pięknymi państwami, jakie możecie wybrać, są Australia, Szwecja, Szwajcaria i Nowa Zelandia. Może któreś z nich przypadnie wam do gustu. Polecam przeczytać nasze inne artykuły na temat różnych zawodów, a także tego jak znaleźć pracę. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here