Sezon wakacyjny w pełni. Zapewne spakowałeś już walizki, wymieniłeś walutę i wyznaczyłeś odpowiednią trasę. Czy aby na pewno zrobiłeś już wszystko? Przed Tobą czas wolny, ale nie wolny od kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi. Warto jeszcze w Polsce pomyśleć o roamingu.

Jak włączyć roaming w Plusie?

To nic trudnego. Mamy na to kilka sposobów. Przede wszystkim warto pamiętać, że większość z nas ma domyślnie ustawiony roaming jako włączony.
Zanim udasz się do salonu bądź utniesz sobie na ten temat pogawędkę z konsultantem infolinii Plusa sprawdź swój telefon!

W większości smartfonów możemy zrobić to w niebywale prosty sposób. Wejdź w ustawienia swojego telefonu i za pomocą lupki wyszukaj hasło „roaming”. To pierwsze miejsce, w który zobaczysz czy usługa jest uruchomiona. Jeśli tak – to przejdź do danych transmisyjnych. Tu w jednej z zakładek znajdziesz informację o danych w roamingu. Jeśli chcesz cieszyć się połączeniem internetowym za granicą to warto sprawdzić czy ta opcja jest również aktywna u Ciebie.

Aplikacja Plus Online

Jeśli sprawdziłeś już kwestie związane z roamingiem w telefonie czas na Twojego operatora.
Możesz skorzystać z intuicyjnej aplikacji Plusa – Plus online. Dzięki niej z łatwością zobaczysz wszystkie swoje usługi. Wejdź w menu na numer telefonu, dla którego chcesz włączyć roaming. I zerknij czy w usługach numeru jest on aktywny. Jeśli tak, to śmiało korzystaj i dzwoń do bliskich z urlopu.

Wolisz jednak skonsultować problem z operatorem, a nie chcesz wychodzić z domu. Zadzwoń pod numer 601 102 601. Jest to infolinia Plusa. Tu z pomocą konsultanta dowiesz się jak włączyć roaming w Plusie. Ale nie oszukujmy się pracownik po prostu zrobi to za Ciebie.

Salony Plusa

Jeśli jesteś tradycjonalistą możesz udać się do jednego z salonów Plusa. Pamiętaj o zabraniu dowodu tożsamości. Po weryfikacji konsultant sprawdzi czy roaming jest aktywny w Twoim planie abonamentowym. Wyjaśni też obiekcje z korzystania z numeru poza granicami kraju.

Skoro już wiesz jak włączyć roaming w Plusie to jeszcze garść uwag związanych z roamingiem

Przede wszystkim, jeśli wyjeżdżasz na wakacje lub kilkudniowy urlop do kraju należącego do Unii Europejskiej nie bój korzystać się z swojego polskiego numeru telefonu. Dzięki wspólnocie europejskiej możemy korzystać z naszych telefonów bez dodatkowych opłat, na tych samych warunkach co w kraju. Oczywiści dotyczy to połączeń głosowych oraz wiadomości tekstowych (SMS). W przypadku ilości gigabajtów internetu w UE wszystko zależy od Twojego planu taryfowego w kraju. O przysługującą Ci paczkę danych spytaj konsultanta.

Pamiętaj również, że stawki poza Unią są różne i zależą od regionu świata, do którego wyjeżdżasz. By nie narazić się na dodatkowe koszty, sprawdź cennik operatora. Pamiętaj też o uśmiechu. Miłego urlopu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here