Dlaczego warto kupić iPhone?

iphone
unsplash.com

Całe życie byłem użytkownikiem Androida, tym bardziej jestem zaskoczony, jak długim wsparciem cieszą się telefony od Apple. Taki iPhone 5s otrzymywał nowe aktualizacje przez 5 wersji systemu! Wsparcie takiego Samsunga wynosi około 3 lata, w przypadku iPhone jest to nawet 6 lat.

Ważnym aspektem jest współpraca z innymi urządzeniami. Firma Apple udostępnia wiele opcji tylko dla swoich modeli, co oznacza, że taki Apple Watch w pełni połączy się tylko z iPhone’m, tak samo MacBooki.

W Polsce opinie na temat tych telefonów są podzielone na dwa obozy, jedni zachowują się jak kult i wielbią tę markę, drudzy wręcz przeciwnie, szukają wszystkich błędów, jakie popełni Apple. Osobiście uważam smartfony Apple za bardzo dobre urządzenia, jednak trochę przepłacone.

Nowy czy używany iPhone?

iphone
pixabay.com

Wśród urządzeń Apple panuje dziwny trend. Mają bardzo wysoką cenę, ale także bardzo powoli ją tracą, oznacza to, że możesz kupić nowego iPhone, a po roku sprzedać za mniej więcej taką samą cenę (oczywiście, jeśli go nie pobijesz). Najchętniej kupowane są modele z mniejszą ilością pamięci (osobiście polecam kupić wersję z dużą ilością pamięci. Możesz uważać, że i tak jej nie użyjesz, ale uwierz, może się przydać).

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie?

  • Stan baterii, poproś sprzedawcę o wysłanie zdjęcia z zakładki Bateria. Będzie tam napisane, w ilu procentach jest ona zużyta.
  • Pęknięte szkło, jeśli iPhone, który cię interesuje, ma pęknięte szkło, to do ceny kupna dolicz kilkaset złotych za jego wymianę.
  • Jakość ekranu, jeśli twoi znajomi mają takiego samego iPhona, jaki cię interesuje, sprawdź jakość wyświetlacza. Jeśli będzie się mocno różniła od tego, który chcesz kupić, może to znaczyć, że jest wymieniony.
  • Śrubki bok portu ładowania, sprawdź ich stan, jeśli widać, że były odkręcane, to znaczy, że telefon był rozbierany.

iPhone do 2000 złotych

iphone
pixabay.com

Tutaj nie ma zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o nowe telefony. W tym limicie jedynie mieści się iPhone SE i iPhone 7.

iPhone SE, jest bardzo dobrym wyborem, jeśli nie zależy ci zbyt na baterii. W zamian za nią otrzymujesz bezprzewodowe ładowanie, topowy procesor i dobry aparat.

iPhone 7 ma już kilka lat na karku, gorszą wydajność niż SE i brak wodoszczelności i bezprzewodowego ładowania. Jednak posiada lepszą baterię.

W cenie 2000 złotych jedynie używki mają jakikolwiek sens.

iPhone do 3000 złotych

iphone jaki wybrać
pixabay.com

W tej cenie jesteśmy w stanie kupić większość z telefonów Apple. Ceny wyglądają mniej więcej tak:

  • Apple iPhone 8 Plus kosztuje co najmniej 2650 złotych i lepiej poszukać go z drugiej ręki,
  • Apple iPhone Xr to wydatek rzędu 2599 złotych, a w promocjach jeszcze 300 złotych taniej,
  • Apple iPhone 11 to kwota na poziomie 2999 złotych,
  • Apple iPhone Xs zaczyna się od 3300 złotych, ale używane modele w dobrym stanie znajdziesz dużo taniej,
  • Apple iPhone Xs Max startuje od 3750 złotych – jak powyżej.

Jak widzicie, możecie kupić bardzo dobre telefony w tej cenie. Jeśli celujecie w Xs to warto zastanowić się nad używanymi smartfonami. Pozwolą zmieścić się w 3000 złotych, a także jeśli będziecie się stosować do podanych wyżej porad, to kupicie w pełni sprawny telefon.

 

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że nasze porady wam się przydały. Zobaczcie nasze inne artykuły, które pomogą wam wybrać telefon, do 500, 1000, 2000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here