W czasach gdy wymagania gier cały czas rosną, a dużo osób nie ma pieniędzy na nowy komputer. GeForce NOW może być wybawieniem. W tym artykule przedstawię wam, w jaki sposób GeForce NOW działa i jakie ma korzyści.

Co to GeForce NOW ?

GeForce NOW
Zdjęcie Producenta

GeForce NOW jest to usługa, która pozwala grać w gry z chmury. NVIDIA streamuje obraz na twój komputer, laptop, komuter mac, Shield TV, a nawet telefony komórkowe. Logujesz się na swoje konto, czy to steam, czy to ubisoft i masz możliwość zagrania w większość gier, jakie masz na swoim koncie. Jedynym limitem jest kompatybilność, niektóre gry niestety nie pozwalają na granie w nie poprzez GeForce NOW. Jeśli nie masz w co grać, to do wyboru znajdziesz wiele gier free-to-play. Więc ściągaj i leć zwiedzać nowe światy.

Czy musisz mieć kupione gry?

Niestety musisz posiadać własne kopie gier. Tak jak wyżej pisaliśmy, muszą one być z jednej z głównych platform np. steam lub uplay. Jeśli nie masz żadnych kupionych, to możesz wypróbować gry free-to-play. Aktualnie na GeForce NOW możesz znaleźć około 75 tytułów, za które nie musisz płacić.

Ile to kosztuje?

Podstawowa wersja GeForce NOW jest w pełni darmowa! Możemy grać w nasze ulubione gry bez problemów, w każdym miejscu na ziemi. Jedynym ograniczeniem jest długość sesji. Użytkownicy korzystający z darmowej wersji, są ograniczeni do godzinnej sesji. Po tym czasie muszą uruchomić grę od nowa. Użytkownicy z subskrypcją Founders mogą grać przez 6 godzin bez przerwy. Po tym czasie także oni muszą tylko zresetować grę i można grać dalej. W razie dużego zainteresowania grą, osoby z Founders będą mieli wyższe miejsce w kolejce, niż osoby bez subskrybcji. Koszt subskrypcji to jedyne 25 złotych miesięcznie, więc niewiele patrząc na to, na co nam ona pozwala.

Wymagania systemowe

Ze względu, że do naszych komputerów wysyłany jest jedynie obraz z gry, to nie potrzebujemy mocnych urządzeń. Tak naprawdę GeForce NOW będzie działać bez problemu nawet na 10-letnich laptopach lub komputerach. Jedynym wymaganiem jest, żeby system był 64-bitowy i był to Windows 7 lub nowszy. Także fani urządzeń od Apple, mogą używać tego programu. Jedynym wymaganiem jest system w wersji 10.10 lub nowszej.

Jaki muszę mieć internet, żeby używać GeForce NOW?

Jeśli chcesz grać przy użyciu Geforce NOW potrzebujesz internetu o minimalnej prędkości 15 Mbps, pozwoli to na grę w 720p w 60 klatkach. Jeśli chcesz coś więcej np. Full HD w 60 klatkach, to będziesz już potrzebował internetu o przepustowości 25 Mbps. Komputer lub inne urządzenia najlepiej podłączyć kablem Ethernet, lub routerem z częstotliwością 5 GHz. W przypadku laptopów i Macbooków bez wejścia Ethernet będziesz musiał dokupić adapter.

W co mogę zagrać na GeForce NOW ?

W usłudze GeForce NOW znajdziesz większość nowych i dużych tytułów. Wiele wydawców udostępnia grę w GeForce NOW w dni premiery, jak to miało miejsce z Cyberpunkiem i AC Valhalla. Oczywiście w przypadku premiery, musimy zdać sobie sprawę, że dużo osób będzie się łączyć i ludzie bez subskrypcji raczej nie zagrają w dniu premiery.

A na koniec słów kilka

Sam z powodu słabego komputera (już niedługo będzie nowy :)) muszę używać GeForce NOW do gry. Gdyby nie ta usługa nie zagrałbym w wiele świetnych gier. Polecam każdemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here