Pojawienie się nowego potomka w rodzinie to zawsze wielkie wydarzenie. Bez względu na to czy chodzi o dziewczynkę, czy chłopczyka, dziecko musi mieć swój kącik w domu. Oczywiście, w zależności od płci będą różnie urządzone.

Jakie kolory w pokoju dla dziecka?

Podstawowy, ustalony przed wieloma laty podział kolorystyczny to: niebieski dla chłopca i różowy dla dziewczynki. Teraz te różnice zanikają, gdyż nie mają one żadnego sensownego uzasadnienia. Podstawowe wyposażenie składa się z łóżeczka i przewijaka. Dodatkowe akcesoria są w zupełności opcjonalne. Pokój dla chłopca niemowlaka dobrze przygotować pod potencjalne zainteresowania dziecka, gdy to podrośnie. Mile widziane będą samochody czy inne akcenty sportowe, dzięki czemu można w pociesze zaszczepić pasje od najmłodszych lat. Do pokoju dziewczynki zdecydowanie powinny zawitać jednorożce, wróżki i początkowo pluszowe lalki, zamieniane w późniejszym czasie na plastikowe.

Pokój dla chłopca niemowlaka

Przyszłym rodzicom przydadzą się także odpowiednie meble, które ułatwią opiekę nad dzieckiem i jego prawidłowy rozwój. Z pewnością będzie to fotelik do karmienia, niezbędny po odejściu od piersi. Zestaw pościelowy najlepiej wybrać spośród propozycji hipoalergicznych, żeby nie narażać najmłodszego członka rodziny na nieprzyjemności w dorosłym życiu.

Łóżeczko dobrze wyposażyć w ochraniacz, uniemożliwiający śpiącemu dziecku nieświadome uderzenie głową w szczebelki lub zaplątanie w nich kończyn. Początkowo dziecko trzeba kąpać w odpowiednich warunkach, więc w pokoju będzie stała wanienka. Przy okazji dobrze wybrać komfortowe miejsce kąpieli, aby nie nadwyrężać swojego kręgosłupa.

Jakie zabawki do pokoju dla chłopca?

W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć zabawek. Całe szczęście czasy, kiedy trudno było w sklepie kupić coś do jedzenia, nie mówiąc już o zabawkach, dawno minęły. Szczególnie w marketach przeznaczonych dla dzieci, łatwo będzie wybrać sensowną i bezpieczną rzecz, która wspomoże prawidłowy rozwój dziecka, a także zaspokoi ciekawość światem. Jeszcze kilka lat temu rynek zabawek dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia nie był tak dobrze rozwinięty, jak jest w tej chwili.

Trzeba pamiętać, że chłopiec albo dziewczynka z dnia na dzień stają się coraz starsi, także zapewnienie im spokojnego i beztroskiego dzieciństwa powinno należeć do podstawowych obowiązków rodzica. Czas na naukę oraz obowiązki jeszcze nadejdzie, natomiast nigdy nie wróci już pora na zabawę i nieskrępowane odkrywanie świata.

Nawet najskromniej wyposażony pokój niemowlaka zda swój egzamin. Jeżeli tylko będą tam rodzinne ciepło i prawdziwa miłość ze strony rodziców, nie liczy się strona materialna. Wiadomo, że każdy chce zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, jednak nie należy się przejmować, kiedy nie ma takiej możliwości. Wszystko powinno przyjść z czasem, a maluch na pewno bardziej doceni poświęcony mu czas niż nawet najdroższą i najfajniejszą zabawkę ze sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here