Malowanie paznokci przy użyciu lakierów hybrydowych jest bardzo popularne. Nic w tym dziwnego! Lakiery hybrydowe odznaczają się bardzo dużą trwałością i mogą być w nienaruszonym stanie przez kilka tygodni, co dla wielu fanek długich paznokci i ich misternych zdobień jest ogromną zaletą. Wiele osób może się zastanawiać, jak usunąć lakier hybrydowy. Nie jest to tak proste, jak usuwanie tradycyjnych lakierów, które wystarczy chwilę potrzeć wacikiem, który jest nasączony odrobiną zmywacza do paznokci i od razu schodzi.

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Przede wszystkim do ściągnięcia lakieru hybrydowego potrzebny jest aceton, a także płatki kosmetyczne lub odpowiednie bibułki. Bardzo przydatnym akcesorium przy ściąganiu lakierów hybrydowych z paznokci są klipsy na paznokcie, a w przypadku ich braku należy użyć folii aluminiowej.

Aby ściągnąć lakier hybrydowy z paznokci, należy nasączyć waciki acetonem, położyć na paznokciach, a następnie zabezpieczyć je klipsami lub folią aluminiową, aby waciki wciąż były w kontakcie z lakierem hybrydowym. Następnie należy odczekać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, aby aceton mógł rozpuścić lakier oraz bazę, dzięki czemu osłabi to przyczepność warstwy lakieru do płytki paznokcia.

Jak nie uszkodzić płytki paznokcia?

W tym momencie w głowach wielu osób pojawia się pytanie, jak usunąć lakier hybrydowy bez uszkodzenia płytki paznokcia. Nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Do dalszego usuwania lakieru hybrydowego należy przygotować drewniany patyczek lub metalowe dłutko. Jednak metalowe dłutko jest twarde, przez co zwiększa ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia, dlatego lepszy wyborem jest drewniany patyczek.
Następnym etapem ściągania lakieru hybrydowego jest ściągnięcie wacików, które były nasączone acetonem.

Aceton powinien rozpuścić lakier hybrydowy, co ułatwia usunięcie lakieru hybrydowego z paznokci i zmniejsza ryzyko uszkodzeń płytki paznokcia. Następnie należy drewnianym patyczkiem delikatnie pozbywać się lakieru hybrydowego poprzez podważanie go i kruszenie. Na tym etapie usuwanie lakieru hybrydowego z paznokci należy być, jak najbardziej ostrożnym, aby zminimalizować ryzyko zniszczeń płytki paznokcia. Następnie należy zmyć pozostałości lakieru cleanerem i ewentualnie zmatowić płytkę paznokcia bloczkiem polerskim.

Jest to najpopularniejsza i najprostsza metoda usuwania lakieru hybrydowego z paznokci. Jednak nie jest ona jedyna. Inną metodą, jak usunąć lakier hybrydowy, jest ściąganie hybryd frezarką. Przede wszystkim potrzebna jest do tego dobrej jakości frezarka, która powinna mieć system regulacji obrotów oraz kierunku obrotów, a także prosty system wymiany końcówek. Do ściągania lakieru hybrydowego z płytki paznokcia najlepszym wyborem jest frez stożkowy, który pozwoli na usunięcie lakieru w kilka minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here