Każdy, kto kocha naukę i technologię, zastanawiał się jak będzie wyglądać życie w przyszłości, albo jak by wyglądał aktualny świat, gdybyśmy w przeszłości odkryli jakąś zapomnianą technologię. Książki science fiction pozwalają zaspokoić nam tę ciekawość. Dziś przedstawię wam kilka książek, które uważam za najlepsze w tej kategorii.

Najlepsze książki Sci-Fi

Ślepowidzenie

Ślepowidzenie
Okładka Wydawcy

Ślepowidzenie jest jedną z najlepszych książek, jakie czytałem kiedykolwiek. Pióro Petera Wattsa niesamowicie wciąga. Bohaterzy są niepowtarzalni i do każdego się przywiążesz. Fabuła jest bardzo oryginalna i pozostawia wiele pytań. Nawet jeśli już skończysz książkę, to dalej będziesz w pewnego rodzaju zakłopotaniu, bo nie będziesz pewien co do odpowiedzi na wszystkie pytania. Książka jest bardzo świetna i polecam każdemu, możecie mieć mały problem, żeby kupić ją w wersji papierowej. Nie wiem czemu, tak jest, ale po prostu nie mogłem jej nigdzie znaleźć w innej wersji niż ebook lub audiobook.

 

Problem Trzech Ciał

Problem Trzech Ciał
Okładka Wydawcy

Pierwsza z trzech ksiąg cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Odnoszę się w tym punkcie tylko do tej części, ponieważ reszty nie zdążyłem przeczytać, ale jak wiem z opinii znajomych i krytyków. Pozostałe są tak samo wybitne. Wydarzenia z książki rozciągają się na przestrzeni około 50 lat. Zaczynają się w okresie zimnej wojny, kiedy to każde państwo próbowało jak najszybciej rozwijać technologię związaną z kosmosem i wyprawami kosmicznymi, a kończą na aktualnym świecie. Fabuła przeskakuje między wydarzeniami z przeszłości i teraźniejszości, budując wraz z postępem fabuły coraz większy świat. Czytelnikowi zostaje zadanych bardzo wiele pytań np. o sensie życia człowieka, o tym, czy człowiek może być szczery itp. Niesamowicie polecam każdemu, gdy usiadłem do lektury, nie mogłem się powstrzymać przed czytaniem dalej, mimo że byłem już zmęczony i następnego dnia miałem do pracy.

 

Gwiazdy moim przeznaczeniem

Gwiazdy moim przeznaczeniem
Okładka Wydawcy

Jest to opowieść o rozbitku, który dryfując przez kosmos, spotyka w końcu inny statek. Który, mimo że mógł mu pomóc, to tylko go minął. Ten czyn tak go zdenerwował, że postanowił, że naprawi statek i się zemści na załodze, która go zostawiła na śmierć. Nie bójcie się okładki, jest brzydka jak noc listopadowa, ale zawartość jest niesamowita. Zakończenie może was wprawić w osłupienie lub konsternację, jeśli nie zrozumiecie go do końca. Jest to naprawdę ciężka książka, więc jeśli nie czytaliście jeszcze dużo Sci-fi to lepiej odłóżcie ją sobie na później.

Cieplarnia

Cieplarnia książka
Okładka Wydawcy

Powieść zdobyła nagrodę Hugo. Już tylko z tego powodu zasługuje na polecenie. Opowiada historię w ponurym smutnym świecie, gdzie rasa ludzka kieruje się w stronę totalnej zagłady. Jednak możliwe, że współpraca z myślącym grzybem, może nam pomóc. Jest niesamowicie wciągającą książką, szczerze polecam.

 

Peanatema

Paenatema
Okładka Wydawcy

Jest to bardzo długa książka, ponieważ ma aż 800 stron, jednak sądzę, że opłaca się ją przeczytać. Zaskoczy was wieloma plot twistami, a bohaterzy są naprawdę świetni. Świat, który został wykreowany, pozwala poczuć, że historia z tej książki mogłaby się wydarzyć w prawdziwym świecie. Motywacje głównego bohatera są w pełni zrozumiałe i każdy może się z nim utoższamić.

 

Przebudzenie Lewiatana. Ekspansja

Przebudzenie Lewiatana. Ekspansja
Okładka Wydawcy

Na podstawie tej książki powstał serial, który aktualnie można obejrzeć na netflixie, bardzo dobrze odwzorowuje oryginał. Z każdą stroną historia staje się bardziej zawiła, a po przeczytaniu końcówki nie możesz się doczekać, aż sięgniesz po następną część. Jedna z moich ulubionych książek.

 

Modyfikowany węgiel

Modyfikowany węgiel
Okładka Wydawcy

Następna książka, na podstawie której powstał serial. Fabuła niezwykle wciąga, a możliwość przyjmowania nowych powłok pozwala na wytworzenie wielu intryg, których nie spodziewa się nikt. Przed głównym bohaterem stoi wiele wyzwań, będziesz się niesamowicie dobrze bawił, czytając tę książkę

A na koniec słów kilka

To wszystko w tej części listy, druga część będzie zawierać jeszcze więcej świetnych książek, które mam nadzieję, że się wam spodobają i które pokochacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here