Osoby, które decydują się na wymianę samochodu, najczęściej mają dosyć ograniczony budżet. Nie oznacza to jednak, że w tym budżecie nie da się zakupić auta na lata. Jeśli dysponujesz 20 tysiącami złotych, warto uważnie śledzić oferty, a jednocześnie stawiać na takie modele, które są proste konstrukcyjnie, mało awaryjne, a przy tym popularne. Dzięki temu będzie można później pozbyć się go z niewielką stratą. Popularne auta trzymają bowiem swoją cenę.

Zakup samochodu

Zakup samochodu to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie do końca znają się na motoryzacji i nie za bardzo wiedzą, czym kierować się przy wyborze. Zanim więc zaczniemy przeglądać strony motoryzacyjne i ogłoszenia w sieci, dobrze jest zdobyć choćby podstawową wiedzę na temat kupna samochodów używanych. Dzięki temu uda nam się uniknąć wielu rozczarowań i problemów na etapie późniejszego użytkowania zakupionego auta. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie wśród znajomych kogoś, kto ma odpowiednią wiedzę i będzie nam w stanie pomóc przy wyborze i w kontakcie ze sprzedawcą.

Jakie auto do 20 tys?

20 tysięcy złotych na auto to już całkiem spora kwota, która daje nam wiele możliwości do wyboru. Oczywiście, w tym przedziale cenowym jesteśmy skazani wyłącznie na samochody używane, jednak przy odrobinie wysiłku z pewnością znajdziemy samochód, który będzie nam odpowiadał pod każdym względem. Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwania, warto jest ustalić indywidualne potrzeby i to, do czego auto będzie użytkowane. Innych samochodów potrzebują osoby, które poruszają się przede wszystkim po mieście w czasie codziennych dojazdów do pracy, a zupełnie inne pojazdy sprawdzać się będą na dłuższych trasach czy w przypadki kierowców mieszkających na wsi, gdzie trzeba dojechać mniej uczęszczanymi, a co za tym idzie – także bardziej kiepskimi drogami.

Na co zwrócić uwagę?

W poszukiwaniu dobrego auta do 20 tysięcy warto kierować się nie tylko ceną zakupu, ale również kosztami późniejszej eksploatacji. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na ceny wszystkich części zamiennych i napraw. Niektóre modele aut, które są najbardziej popularne, naprawić jest o wiele łatwiej niż te auta, które są rzadziej spotykane. Wtedy, nawet jeśli koszt zakupu jest mniejszy, może się okazać, że dużo więcej będziemy wydawać w czasie użytkowania samochodu. W kosztach eksploatacji warto wziąć pod uwagę koszty ubezpieczenia, części zamiennych, paliwa oraz usług serwisowych.

Wszystkie te kwestie można bez problemu zweryfikować jeszcze przed zakupem samochodu. Dobrze jest sprawdzić w sieci, ile kosztują do danego modelu sprzęgło, alternator, wahacze czy rozrząd. Są to koszty, które są różne w zależności od wybranego modelu. Natomiast nie jest dobrym pomysłem kierowanie się ceną tarcz czy klocków hamulcowych – jest ona zwykle niewielka praktycznie w każdym modelu auta. Wśród ciekawych modeli, które bez problemu znajdziemy w kwocie do 20 tysięcy, są między innymi Toyota Yaris, Ford Fiesta, Opel Astra, Fiat 500, Fiat Punto III, Honda Jazz II, Volkswagen Golf VI i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here