Japońska sztuka origami to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, a także na tworzenie niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju ozdób. Choć origami kojarzy nam się przede wszystkim z zajęciami dla najmłodszych, okazuje się, że jest to dobra forma relaksu dla osób w każdym wieku.

Dlaczego warto zrobić origami?

Aby zająć nasze dzieci ciekawą i wciągającą zabawą, wcale nie potrzebujemy ani komputera czy tableta z gierkami, ani włączania bajek, ani zaawansowanych, mówiących i jednocześnie drogich zabawek. Warto wykorzystać zwykły papier i odrobinę wyobraźni. Wykonanie origami to dla maluchów super forma spędzania wolnego czasu. Dzięki tworzeniu papierowych ozdób mogą rozwijać kreatywność, zdolności manualne, pomysłowość. Poćwiczą przy okazji cierpliwość i opanowanie – papierowe ozdoby mają to do siebie, że za pierwszym razem raczej nie wychodzą idealnie. Robienie origami z papieru to ciekawy sposób spędzania czasu wspólnie z dzieckiem. Gdy pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, wystarczy kilka kartek, odrobina wolnego stołu i chęci, a zabawa będzie świetna nawet przez kilka godzin. Pomysłów na zrobienie origami jest tak wiele, że robiąc kolejne zwierzątka czy kwiatki z papieru maluchy nie zauważą upływającego czasu i na pewno nie będą się nudzić.

Jak zrobić origami?

Tworzenie efektownych ozdób z papieru może wydawać się wyjątkowo proste i bezproblemowe. Często, gdy widzimy zachwycające papierowe okręty, zwierzątka czy inne dekoracje, chcemy od razu zrobić coś podobnego. Gdy już jednak weźmiemy do ręki kartkę papieru, okazuje się, że wykonanie efektownego origami nie jest wcale takie proste. Wymaga cierpliwości, opanowania, a także dobrego nauczyciela. Bez odpowiednich wskazówek trudno będzie wyczarować ze zwykłych kartek papierowe dzieła sztuki. Jeśli więc do tej pory nie robiłeś ozdób z papieru lub wykonywałeś je w czasach szkolnej nauki wiele lat temu, dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z tym, co oferują internetowe poradniki.

W dzisiejszych czasach w sieci można znaleźć praktycznie wszystko. Osoby, które chcą nauczyć się robić origami, mogą więc bez problemu odnaleźć propozycje idealnie dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Do wyboru mamy zarówno poradniki w formie artykułów DIY, w których opisane jest krok po kroku, jak zrobić origami – od tych najprostszych, do bardziej zaawansowanych i wymagających dużo więcej czasu i umiejętności.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest obejrzenie filmików, które pomogą nam dużo szybciej opanować trudną sztukę składania kartek tak, by tworzyć prawdziwe dzieła. Filmiki można odtwarzać wielokrotnie. Przy pierwszych origami na pewno będziemy potrzebować sporo czasu, by stworzyć najprostsze dekoracje, jednak z biegiem czasu z pewnością będzie nam to szło dużo szybciej. Wykonane origami może być ciekawa ozdobą pokoju dziecięcego i nie tylko. Jeśli więc masz nieco czasu, chęci oraz kilka kartek papieru, warto zacząć tworzyć niepowtarzalne aranżacje. Satysfakcja z samodzielnego wykonania papierowego zwierzątka, kwiatka czy statku gwarantowana.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak hakować?
Następny artykułJakie auto do 20 tys?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here