Prawo Jazdy A1

Jeśli szukasz motocyklu na A1 to pewnie już wiesz, na jaki możesz sobie pozwolić. Jednak przedstawimy na szybko zasady prawa jazdy A1.

Kategoria prawa jazdy A1 uprawnia do kierowania:

Motocyklem z silnikiem o pojemności 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW (15 kM) i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg. czterokołowcem lekkim (masa do 350 kg). motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW (20 KM). Wymagany wiek: 16 lat.

Oznacza to, że największa moc motocyklu to 15 Koni Mechanicznych. Właśnie do tego limitu będą przedstawione poniżej motocykle.

Motocykle na A1

Aprila RS 125

Aprila RS 125
Zdjęcie Producenta

Aprilia RS125 jest to motocykl o typowo sportowej sylwetce. Idealnie nadaje się dla nowych kierowców, którzy chcieliby nauczyć się jazdy na torze lub po drogach. Aprilla jest to jedna z najbardziej zaufanych marek motocykli. Podkreśla długa lista osób, które stawiały sowje kroki w jeździe właśnie na modelach Aprili, a teraz zajmują czołowe miejsca na Moto GP. Są na niej m.in. Biaggi, Rossi, Melandri, Stoner, Lorenzo i Simoncelli. Nowy będziecie mogli kupić za ok. 23 tysiące złotych (czyli całkiem dużo jak na pierwszy motocykl), jednak używane możecie znaleźć już w cenie 9000 złotych.

Honda CBR 125R

Honda CBR 125R
Zdjęcie Producenta

Niezawodna i kochana przez wiele osób Honda pojawia się także w tym zestawieniu. Tak samo jak Aprila jest to motocykl sportowy, jednak pamiętajmy ma on zaledwie 125cc, więc V-Max to około 130 km/h (przynajmniej tyle udało mi się zrobić na mojej hondzie). Na rynku możemy znaleźć dwa modele tego motocyklu. Przed 2006 rokiem i od 2007 roku. W nowszym modelu zmienił się trochę wygląd, powodując, że wygląda ona bardziej agresywnie i majestatycznie. Sprawdza się idealnie jako pierwszy motocykl. Hydrauliczne hamulce pozwolą na bezpieczne hamowanie, a przedni windshield osłoni nas przed wiatrem.

Kawasaki KLX 125

Kawasaki KLX 125
Zdjęcie Producenta

Pierwszy na tej liście motocykl off-roadowy. Nada się także do jazdy po mieście i na szosie, na krótkich odcinkach. Idealnie pasuje dla kogoś, kto chciałby polatać i poszaleć po lesie lub drogach gruntowych, a nie stać go na prawdziwe enduro. Jest bardzo lekki i kompaktowy, ponieważ nadwozie zostało specjalnie zaprojektowane właśnie do tego modelu. Pozwoli na opanowanie techniki jazdy, ze względu an swoją niewielką moc.

Keeway RKS 125

Keeway RKS 125
Zdjęcie Producenta

RKS to jeden z najmniejszych mtocykli w tym zestawieniu. Jak możecie zauważyć jest to naked, który posiada bardzo nowoczesną budowę, ale także i prostą. Jest idalnym połączeniem dawnej motoryzacji i modernistycznego stylu, który możemy znać z Yamah serii MT. Idealnie nadaje się dla niskich osób. Wygląda na całkiem agresywny motocykl, jednak ze względu, że jest to tylko 125, to wiadomo, że nie będzie miał niesamowicie wysokich osiągów. Dzięki swoim małym rozmiarom ułatwia niesamowicie podróżowanie po mieście. Na luzie zmieścicie się pomiędzy samochodami w korku, a znalezienie miejsca parkingowego nie będzie problemem. Silnik o pojemności 125 cc pozwala na osiagnięcie 11 koni mechanicznych, czyli średniej mocy w tej pojemności. Dużym plusem jest zaufanie do tej konstrukcji, tego samego silniku używają np. Suzuki GN 125.

Romet Soft Chopper 125

Romet Soft Chopper 125
Zdjęcie Producenta

Jedyny chopper w tym zestawieniu. Niestety osiągi nie powalają, ale wynagradza to komfort jazdy. Niestety wiele osób skarży się, że jest to motocykl tak naprawdę jednoosobowy. Druga osoba ma bardzo niewiele miejsca z tyłu. Na plus za to, zalicza się kulturę silnika i wyśmienite zawieszenie. Silnik ma pojemności 124,5 ccm i moc 11,8 KM.

 

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że porady co do wyboru motocykla wam się przydały. Może kiedyś się spotkamy podczas wycieczek motocyklowych? Nie zapominajcie o LWG i bezpiecznej trasy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here