Co to jest spalacz tłuszczu?

Jest to suplement, złożony z odpowiednich składników, które razem wpływają na szybsze redukowanie tkanki tłuszczowej. Składają się z wielu związków chemicznych, substancjach aktywnych oraz stymulantach. Wiele jest produkowanych w laboratoriach, ale także duża ilość bazuje na związkach ziołowych.

Jak działają spalacze tłuszczów?

spalacz tłuszczu kiedy przyjmować
unsplash.com

Żeby zrozumieć, jak działają spalacze tłuszczu, musimy się dowiedzieć, na co one wpływają.

Termogeneza

Proces zachodzi w naszych ciałach na skutek przyjęcia spalacza. Polega on na zwiększeniu zapotrzebowania naszego ciała na kalorie, co pozwala na szybsze tracenie wagi.

Lipoliza

Jest to następny proces aktywowany przez spalacz. Uwalnia on tłuszcze i glicerol z komórek tłuszczowych. Podczas treningu pozwala to na używanie energii pochodzącej z tkanki tłuszczowej, a nie z rezerw ATP.

Oksydacja tłuszczów

Uwolnione tłuszcze w procesie Lipozy trafiają zazwyczaj do naszych mięśni, jednak czasami zdarza się, że kwasy, zamiast trafić tam, gdzie powinny, wracają do komórek początkowych. Oksydacja tłuszczów pobudza komórki do spalania dostępnych substancji, zamiast je magazynować.

Kiedy zacząć stosować spalacze?

Spalacz dawkowanie
unsplash.com

Jest to najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o używanie spalaczy. Spalacz sam w sobie zrobi małą różnicę. Jeśli planujecie go przyjmować, a w ciągu dnia się obijać i jeść fast-food’y to nie ma to sensu. Spalacz tłuszczu pozwala osiągnąć lepsze wyniki, tylko wtedy gdy połączysz go z odpowiednią dietą i planem treningowym. Jeśli dopiero zaczynacie, to nie ma sensu sięgać po spalacz! Podczas pierwszych miesięcy treningów, wasze ciało będzie działało na wyższych obrotach. Dopiero po kilku miesiącach nadejdzie czas, kiedy suplementacja się przyda.

Jak dawkować spalacz?

Jak dawkować spalacz?
unsplash.com

Jeśli nigdy wcześniej nie przyjmowałeś spalaczy tłuszczu, to zacznij od małych dawek. Codziennie zwiększaj powoli dawkę, aż dojdziesz do zalecanej przez producenta. Bez konsultacji z lekarzem nie przyjmuj większych dawek, niż zalecił producent, może to zagrozić twojemu zdrowiu. Jeśli poczujesz jakieś dziwne skutki po przyjęciu spalacza, odstawcie go i skonsultujcie się z lekarzem.

Skutki uboczne spalaczy

W skład wielu spalaczy wchodzą takie zioła jak mniszek lekarski czy pokrzywa. Powodują one moczopęd, więc także i większe wydalanie wody z naszego organizmu. Podczas zażywania tych suplementów musimy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się. Skład danych spalaczy wpływa także na stymulację naszego układu nerwowego. Prowadzi to do podwyższenia tętna, które może spowodować problemy ze snem, jeśli zażyjemy suplement wieczorem. Dodatkowo osoby, które mają problemy z układem sercowo-naczyniowym powinny skonsultować z lekarzem, czy taki spalacz nie będzie szkodził w leczeniu.

 

A na koniec słów kilka

Zapraszam do przeczytania innych naszych artykułów, gdzie przedstawiamy różne suplementy, ich zastosowanie i dawkowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here