Zdaliście już prawo jazdy i zastanawiacie się jaki motocykl kupić ? W tym artykule przedstawimy wam polecane przez nas motocykle do 5000 złotych. Na naszej stronie także możecie znaleźć listy z motocyklami w innych przedziałach cenowych. Zapraszam do ich sprawdzenia.

Jaki Motocykl do 5000 złotych?

Suzuki GS 500/GS 500F

Suzuki GS500
Zdjęcie Producenta

Jeden z największych klasyków motocyklowych w Polsce, a także Europie. Możecie je spotkać dosłownie wszędzie. I nic dziwnego! Jest to jedna z najbardziej zaufanych maszyn, jakie możecie kupić. Prosta, toporna konstrukcja zapewni wam, że nawet po wypadku, będziecie mogli sprawnie i tanie naprawić motocykl. Wyposażony w dwucylindrowy silnik pozwala na osiągnięcie mocy 46 KM. Jak mówią legendy, można ją osiągnąć 185 km/h.

Suzuki GS 500F
Zdjęcie Producenta

Wersja GS500F jest wyposażona w owiewki. Nie dość, że motocykl będzie wyglądał bez porównania lepiej (według mnie) to dodatkowo osłoni nas przed wiatrem, który mocno przeszkadza w przypadku nakedów.

Wersję naked możecie kupić już od 3 tysięcy, jeśli trochę poszukacie to w budżecie zmieści się także wersja F.

 

Honda CB 500

Honda CB 500
Zdjęcie Producenta

Drugim już kultowym motocyklem na polskich drogach jest Honda CB 500. Tak samo jak wyżej podane Suzuki, CB 500 jest jedną z najbardziej niezawodnych maszyn, jakie możesz kupić. Jest znana między motocyklistami i mechanikami jako jedna z najmniej awaryjnych maszyn. Jest to możliwe, dzięki jej prostej budowie. Dwucylindrowy silnik o pojemności 500ccm pozwala na wygenerowanie aż 57 KM i 48 Nm. Jest łagodnym motocyklem, bez raptownych zrywów. Sprawia to, że „cebulka” jak to ją ludzie nazywają, jest idealna dla nowych osób. Do setki rozpędza się w 4,8 sekundy, a V-Max to 190 km/h.

Możecie ją kupić już od 4000 złotych.

 

Kawasaki ER-5

Kawasaki ER5
Zdjęcie Producenta

No i już mamy motocyklową trójcę. Razem z CB 500 i GS 500, Kawasaki ER-5 jest uznawany za jeden z najbardziej kultowych i zaufanych motocykli. Tak samo jak modele powyżej zawdzięcza to bardzo prostej budowie, która pozwala także na niskie koszty eksploatacji. Wielu osobom spodobają się klasyczne okrągłe zegary. Na plus zasługuje także bardzo wygodna pozycja za kierownicą. Do dyspozycji mamy dwucylindrowy silnik o pojemności 500ccm, który generuje 59 koni mechanicznych. Taki wyniki pozwalają na rozpędzenie się do setki w 6 sekund, a V-Max wynosi 185 km/h.

 

Yamaha Virago 535

Yamaha Virago 535
Zdjęcie Producenta

Na naszej liście znajdzie się także miejsce dla wielbicieli chopperów. Yamaha Virago jest dobrze znana ze swojej niezawodności i komfortu jazdy. Ma jedną z najbardziej wygodnych pozycji za kierownicą, jaką możecie sobie wyobrazić. Ma bardzo niskie spalanie na poziomie 5,5 l/100 km. Dźwięk, który wydostaje się z wydechu, jest niesamowicie satysfakcjonujący. Niestety osoby wysokie (powyżej 175 cm), muszą poszukać innego choppera. To jest mała maszynka i przy dłuższych wycieczkach (200 – 300km) powoduje ból pleców.

 

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że któryś z motocykli przypadnie wam do gustu. Sam planowałem zakup Virago 535, jednak z powodów finansowych, niestety jeszcze muszę poczekać. Zapraszam  do innych naszych postów np. do artykułu gdzie polecamy motocykle na prawo jazdy A1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here