Witajcie, przedstawię wam, jaki aktualnie najlepszy komputer możecie kupić do ceny 5000 złotych. Jednak w aktualnych czasach, kupno niektórych części może być bardzo trudne. Jest to spowodowane małą dostępnością części i np. takich RTX 3xxx i Radeonów 6800 prawie się nie da dostać, albo ich ceny są wyższe o nawet prawie tysiąc złotych. Więc jeżeli możecie poczekać i nie potrzebujecie komputera na już, to lepiej poczekajcie do następnego miesiąca lub nawet do lutego. W tym zestawieniu przedstawię wam komputer na bazie procesora od AMD, w innym artykule dostępnym na naszej stronie możecie znaleźć komputer zbudowany na podstawie Intela.

Jaki komputer do 5000 złotych?

AMD Ryzen 5 3600

AMD Ryzen 5 3600
Zdjęcie Producenta

Procesory Ryzen znane są ze swojej wielozadaniowości. Jeszcze nie wszystkie programy zostały odpowiednio dopasowane, żeby można było wykorzystać 100% możliwości tego podzespołu, jednak najnowsze programy coraz lepiej wykorzystują możliwości wielowątkowości. Idealnie nadają się do gier, a także operacji, które mocno obciążają procesor, jak np. montowanie filmów. Został stworzony w technologii 7 nanometrów, dzięki czemu ma niskie zużycie prądu i słabo się grzeje.

MSI B450-A PRO MAX

Do procesorów Ryzen potrzebujemy płyty głównej z socketem AM4, a także chipsetem B450. Jest to płyta ze średniej półki, ma bardzo dobrze zaprojektowane chłodzenie sekcji zasilania jak i mostka północnego. Dzięki rozbudowanemu BIOSowi bez problemu poradzisz sobie z podkręceniem procesora lub zmianami w krzywych wentylatorów. Oczywiście jak wszystkie aktualne płyty, do tej wsadzimy DDR4.

GeForce RTX3060 Ti 8GB GDDR6

GeForce RTX3060 Ti 8GB GDDR6
Zdjęcie Producenta

Z taką kartą graficzną nie będziesz mieć problemu, żeby odpalić gry na najwyższych ustawieniach. RAM GDDR6 pozwoli na bardzo szybkie wczytywanie tekstur do pamięci, dzięki czemu nie doświadczymy zjawiska doczytywania zawartości an naszych oczach. Karta ta pozwala na używanie Nvidia ShadowPlay, czyli narzędzia do nagrywania gier, a także ma możliwość użycia Ansel. Czym jest Ansel? Jest to najnowsze oprogramowanie umożliwiające, odczepienie kamery od naszego bohatera i obserwację otoczenia w grach z różnych wcześniej niedostępnych kątów. Modele serii 30xx pozwalają na obsługę RayTracingu, czyli realistycznego obliczania odpić światła. Dzięki tej opcji gry będą wyglądać lepiej niż kiedykolwiek.

G.Skill Ripjaws V DDR4, 16 GB 3200 MHz CL16

Do tego zestawu wybraliśmy pamięci RAM od G.Skill. Razem będziemy mieli do dostępu 16 GB RAM, dzięki czemu nie musimy się bać jego zapełnienia. Taktowanie na poziomie 3200 MHz, jak i opóźnienia CL16 zaoferuje najwyższą wydajność. Taka ilość pamięci idealnie nadaje się do gier jak i pracy z filmami. Jeszcze przez długi czas nie będziesz musiał myśleć o większej ilości. Pamięć znajduje się w dwóch modułach, dzięki czemu możemy wykorzystać dual channel, więc uzyskać wyższą wydajność. Pamięć wyposażona jest w radiatory, więc nie musimy bać się przegrzania.

Kingston A2000 500 GB M.2

Każdy komputer potrzebuje miejsca, gdzie będzie przechowywać dane. Kiedyś używano do tego dysków twardych, aktualnie o wiele lepszym rozwiązaniem są dyski SSD lub M.2. W przypadku tej konfiguracji wybraliśmy dysk Kingston A2000. Pozwala na zapis danych na poziomie 3000 MB/s, co pozwoli na szybką pracę nawet z największymi plikami, jak i natychmiastowe wczytywanie tekstur np. w grach.

SilentiumPC VERO L3 500W

SilentiumPC VERO L3 500W
Zdjęcie Producenta

Jeden z najbardziej zaufanych zasilaczy, który pojawia się prawie we wszystkich zestawach komputerowych, które są składane przez osoby, które się na tym znają. Posiada on Certyfikat 80 PLUS Bronze. Oznacza to, że ma około 82-85% wydajności, czyli bezproblemowo są w stanie podać nawet 400 watów. Innym plusem są jego stylowe ładne kable, które w przypadku obudowy ze szklanym bokiem będą dobrze wyglądać. Do każdego zasilacza jest dodawana 3-letnia gwarancja.

SilentiumPC Signum SG1

Obudowa typu Midi Tower, pozwoli na bezproblemowe umieszczenie wszystkich komonentów. Jej średni rozmiar umożliwi dobry przepływ powietrza, bez zabierania dużej przestrzeni. W przypadku rozbudowy komputera w przyszłości nie będzie ryzyka, że np. nowa karta graficzna się nie zmieści.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here