Piękna oprawa oczu ma znaczący wpływ na nasz wizerunek, sprawia, że wyglądamy ładniej i bardziej efektownie. Duża w tym zasługa rzęs – gdy są długie, grube i podkręcone, sprawiają, że nasze spojrzenie nabiera głębi. Niestety, nie każdy ma to szczęście, by mieć naturalne długie rzęsy. Wtedy warto posiłkować się sztucznymi zamiennikami, które sprawdzają się zarówno jako element na wielkie wyjścia, jak i na co dzień.

Sztuczne rzęsy – co to jest?

Sztuczne rzęsy dostępne są w wielu wersjach, które możemy dobierać w zależności od indywidualnych potrzeb. Możliwe jest przyklejanie sztucznych rzęs w salonie kosmetycznym, wykonywane w sposób profesjonalny, ale jednocześnie jest to dosyć drogie i czasochłonne. Sztuczne rzęsy przyklejane są bowiem do rzęs prawdziwych metodą jeden do jednego. Może to trwać nawet kilka godzin, jednak efekt jest zdecydowanie warty oczekiwania.

Trzeba jednak mieć świadomość, że tak uzupełnione rzęsy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, trzeba na nie nieustannie uważać. Mogą z czasem wypadać, często też obciążają nasze naturalne rzęsy. Sztuczne rzęsy wykonywane przez kosmetyczkę trzeba regularnie uzupełniać – jest bowiem oczywiste, że gdy nasze naturalne rzęsy rosną, także te sztuczne się przemieszczają i mogą zacząć odpadać.

Osoby, które przez dłuższy czas noszą sztuczne rzęsy, muszą również liczyć się z tym, że ich prawdziwe po pewnym czasie będą słabsze i może być ich mniej. Zanim więc zdecydujemy się na profesjonalny zabieg przedłużania, dobrze jest ocenić, czy jest to faktycznie rozwiązanie odpowiednie na dłuższą metę.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Alternatywą dla rzęs przyklejanych przez kosmetyczkę są sztuczne rzęsy na specjalnych paskach, które można kupić praktycznie w każdej drogerii i samodzielnie przykleić w domu. Wybór rzęs jest naprawdę dosyć spory – można więc znaleźć takie, które pod względem wyglądu będą zbliżone do naturalnych.

Nie brakuje również sztucznych rzęs, które dają mocno przerysowany, sceniczny efekt. Świetnie sprawdzają się one na większe wyjścia czy imprezy, na których chcemy prezentować się doskonale. Aby przykleić sztuczne rzęsy, warto zadbać o właściwe przygotowanie. Do rzęs na pasku będziemy potrzebować kleju, odtłuszczacza oraz pęsety. Dobrym rozwiązaniem będzie podkręcenie zalotką naszych naturalnych rzęs. Jest to przydatne szczególnie w tych przypadkach, gdy nasze naturalne rzęsy są dosyć proste. Pamiętajmy, że sztuczne rzęsy są mocno podkręcone i nasze proste, naturalne mogą się odznaczać i tworzyć niezbyt korzystny efekt końcowy.

Aby przykleić sztuczne rzęsy, należy użyć odtłuszczacza, którym posmarujemy nasadę naszych rzęs

Następnie pasek od sztucznych rzęs smarujemy delikatnie klejem. Jego warstwa powinna być jak najmniejsza, żeby podczas aplikacji nie dostał się do oka. Po nałożeniu kleju trzeba odczekać pół minuty, aby uzyskał odpowiednią konsystencję i wtedy rozpoczynamy przyklejanie. Pasek trzeba umieścić maksymalnie najbliżej nasady rzęs oraz zgodnie z ich kierunkiem – trzeba mocno docisnąć pasek na całej linii. W kącikach oka można sobie pomóc pęsetą, dzięki temu pasek nie będzie się zsuwał. Po kilku sekundach sztuczne rzęsy zlewają się z naszymi prawdziwymi i dają super efekt końcowy. Aby jeszcze mocniej podkręcić spojrzenie, można dodatkowo użyć eyelinera lub kredki do oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here