Jakie słuchawki do 200 zł wybrać? 

Wiele osób chce posłuchać bardzo dobrej muzyki, ale także nie wydawać majątki na to. Na dobrą jakość dźwięku pozwolą już słuchawki za 200zł, oczywiście nie będzie to wybór z najlepszymi basami i wysokimi tonami, a także szeroką sceną. Jednak pozwolą na cieszenie się muzyką i jej brzmieniem.  Słuchawki do 200 zł to obiekt pożądania osób, którym zależy na dobrej jakości dźwięku

KOSS PORTA PRO MIC

KOSS PORTA PRO MIC
Zdjęcie Producenta

Na rynku możemy znaleźć tańszy model tych słuchawek. Ta wersja jest podkręconą odmianą słuchawek Koss Porta Pro, a także w zestawie mają wbudowany mikrofon. Dodatkowo mają panel sterowania, więc jeśli słuchawki będziecie mieli podłączone do telefonu, to będziecie mogli odbierać połączenia bez problemu.

Choć dodatek może nie przekonywać cię do wydania dodatkowych złotówek, słuchawki te nadal są genialnym produktem codziennego użytku. Parametry techniczne i konstrukcja pozostają te sam. Koss Porta Pro MIC oferują imponujące pasmo przenoszenia oraz bardzo wysoki poziom wydajności.

Tak jak ich pierwowzory, pozwalają na profesjonalną jakość brzmienia w lekkiej i wytrzymałej budowie. Ważą tylko 80 gram, więc nawet ich nie będziecie czuć.

 

CREATIVE AURVANA LIVE

CREATIVE AURVANA LIVE
Zdjęcie Producenta

Sprzęt przyciąga uwagę membranami z najlepszych materiałów, a także przewodem z miedzi beztlenowej. Dużym plusem jest także bardzo dobra izolacja. Mają bardzo miękkie i dobrze wyprofilowane poduszki, które pozwolą na słuchanie muzyki przez długi czas bez bólu uszu. Mają także szerokie pasmo przesyłania dźwięku od 10 do 30000 Hz. W zestawie mamy przedłużkę długości 1,5 metra. Jeśli będziesz chciał podłączyć sprzęt do profesjonalnego źródła, to w zestawie jest przejściówka z 3,5 mm na 6,3 mm.

 

AKG K92

AKG K92
Zdjęcie Producenta

Zaprojektowane do pracy studyjnej oferują niesamowitą wygodę, która pozwala na prace przez wiele godzin bez uczucia dyskomfortu. Możliwe jest to, dzięki samoregulującemu się pałąku. Mają niespecjalnie szerokie pasmo, ale bardzo wysoką wydajność na poziomie 113 dB. Pozwala to na czysty dźwięk bez zakłóceń.

Słuchawki znajdą także zastosowanie w użytku domowym. Czysty dobry dźwięk nadaje się idealnie do oglądanie filmów lub grania. Słuchawki są bardzo lekkie, ponieważ ważą tylko 200 gram. Kabel ma długość 3,5 metra, niestety nie jest wymienialny. W zestawie mamy także przejściówkę z 3,5 mm na 6,3 mm, a także wymienne gąbki do nauszników.

 

SONY MDRV55B

SONY MDRV55B
Zdjęcie Producenta

Sony MDRV55B są znane ze swojej zamkniętej konstrukcji, co bardzo dobrze odcina nas od otoczenia. Jest więc na odwrót, niż w przypadku słuchawek KOSS. charakteryzują się zamkniętą konstrukcją, co oczywiście wpływa na doskonałą izolację od otoczenia – inaczej niż w przypadku słuchawek KOSS. Następnym plusem na korzyść tych słuchawek jest ich pasmo przenoszenia. Zaczyna się już na częstotliwości 5 Hz. Charakteryzuje je bardzo intensywny bass oraz klarowność w środkowych i wysokich tonach.

Producent ogłasza, że są to słuchawki stworzone specjalnie dla DJ-ów. Pewnie jest to z powodu ich muszli, które mogą obracać się o 180 stopni. Plusem jest pałąk, który się sam reguluje i jest bardzo elastyczny. Pozwoli na noszenie słuchawek przez wiele godzin bez uczucia bólu. Problemem może być przewód, który ma jedynie 120 cm – całkowicie wystarczający w przypadku połączenia ze smartfonem, jednak nie w użytku profesjonalnym.

 

SHURE SRH240A

SHURE SRH240A
Zdjęcie Producenta

Słuchawki te, pomimo tego, że są wykonane z plastiku, to są niesamowicie wytrzymałe. Użyty materiał jest najwyższej jakości i zasługuje na pochwały. Z tego powodu, słuchawki bardzo dobrze leżą na głowie. Plusem jest także to, że dosłownie wszystkie źródła dźwięku mogą je napędzić.

Warto zwrócić uwagę na dość niestandardową czułość wynoszącą 107 dB. To pozwoli słuchać muzyki na wysokim poziomie głośności bez zakłóceń i cieszyć się dobrym bassem. Niestety, pasmo przenoszenia jest całkiem niskie, ponieważ wynosi tylko 20 – 20000Hz. Kolejnym minusem jest słabe wyciszenie samych słuchawek. Inne słuchawki z tej listy wygłuszają otoczenie o wiele lepiej.

Pomimo świetnego wykonania obudowy, do nauszników została wykorzystana sztuczna skóra, która może niektórym osobom bardzo przeszkadzać, a także po dłuższym używaniu pękać. Także ważą więcej niż inne słuchawki w tym zestawieniu, co jest następnym minusem. W zestawie do słuchawek dostajemy przejściówkę na 6,3 mm, więc będziemy mogli podłączyć je do lepszego źródła.

 

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że znaleźliście słuchawki, które przypadły wam do gustu i wymagań. Pamiętajcie o nie dbać, przecież nie chcecie, żeby się zniszczyły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here