Nie ma co się oszukiwać, w takim przedziale cenowym musicie celować w nowe słabe laptopy, albo w laptopy poleasingowe, czyli takie, które były używane w firmach przez pewien okres, a potem wystawione znowu do sprzedaży. Przedstawię wam kilka propozycji, które uważam za ciekawe. Jednak jeśli macie możliwość zwiększenia budżetu do 2000 złotych, to polecam szukać czegoś lepszego. Wymienione laptopy starczą do przeglądania internetu lub e-lekcji, ale nic więcej od nich nie wymagajcie.

Laptopy do 1000 złotych

Kiano SlimNote 14″”

Kiano SlimNote 14""
kiano.pl

Ten model możecie kupić nowy w cenie 900 złotych. Posiada zaledwie 2 GB RAM, co w aktualnych czasach jest dosłownym minimum. Na oglądanie filmów w FULL HD raczej bym się nie nastawiał. Wyświetlacz ma rozdzielczość 1366 × 768 pikseli, jest określany jako HD Ready. Oznacza to, że ma wyższą jakość niż zwyczajne HD, jednak to FULL HD dużo brakuje. Tak jak sama nazwa mówi, matryca ma wielkość 14 cali. Nie będzie to demon szybkości, ale do podstawowych zadań wystarczy.

Dell Latitude E7250

Dell Latitude E7250
dell.com

Pierwszy laptop z tej listy, który musimy kupić jako poleasingowy. Dotykowa matryca FULL HD pozwoli na wygodną pracę w wysokiej rozdzielczości. 8 GB RAMu pozwoli na bardzo szybką i bezproblemową pracę nawet w najnowszych programach. Procesor i5-5300U poza wydajnością, która pozwoli na szybkie działanie programów biurowych i prostych gier, posiada także bardzo niskie zużycie prądu. Jedynym minusem jest jego niewielki rozmiar, zaledwie 12.5 cala. Praca na nim, może być delikatnie niewygodna z tego właśnie powodu.

Dell Latitude 7275

Dell Latitude 7275
dell.com

Następnym urządzeniem z tej listy, jest także laptop poleasingowy i także jest to model Latitude. Tak samo jak jego brat wyżej jest on wyposażony w 8 GB RAMu. Minusem jest procesor o mniejszej wydajności niż w modelu E7250. Rozdzielczość urządzenia wynosi 1920 × 1080 pikseli, a więc także FULL HD. Dodatkowo laptop ma dotykowy ekran. Tego urządzenia możemy używać w postaci laptopa lub w postaci tabletu. Co będzie bardzo dużym plusem dla osób, które lubią pooglądać sobie serial w łóżku.

Dell XPS 12

Dell XPS 12
dell.com

Jeden z najbardziej zaskakujących laptopów w tym artykule. Posiada obracany o 360 stopni ekran, dzięki czemu może służyć jako tablet. Podstawowo jest wyposażony w 8 GB RAMu DDR3. Procesor i7-3687U pozwoli na bezproblemową pracę, jednak w bardziej wymagających programach, będziecie musieli chwilę dłużej poczekać na wyniki. Tak samo jak modele wyżej, matryca ma rozdzielczość FULL HD.

Lenovo Chromebook N23

Chromebook
google.com

Chromebook jest jednym z mało znanych laptopów w Polsce. Charakteryzuje się tym, że jego system operacyjny to Android. Znaczy to mniej więcej tyle, że możemy instalować na niego tylko i aż wszystkie aplikacje, jakie możemy znaleźć w sklepie PLAY. Pozwala on na szybką bezproblemową pracę, a także ma obrotową kamerę. Atut ten pozwoli na prezentowanie czegoś, bez utrudniania wam pracy.

 

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że któryś z przedstawionych laptopów wam się spodoba. Sprawdźcie także nasze porady co do kupna laptopu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here