Cześć! Dziś przedstawię wam duże psy, które idealnie odnajdą się w dużym domu. Jako duży dom, rozumiem budynek z ogrodem, w którym pies będzie mógł szaleć, nawet jeśli my nie będziemy mieć już siły na zabawę. Jeśli żyjecie w mieszkaniu, to polecam sprawdzić nasz inny artykuł, gdzie przedstawiamy najlepsze psy do mieszkania w bloku.

Najlepsze psy do domu z ogrodem

Shiba Inu

Shiba Inu
pixabay.com

Shiba Inu to jedne z ukochanych psów przez internautów. Zawdzięczają to swojemu słodkiemu wyglądowi, a także temu, że są niesamowicie radosne i rodzinne. Bardzo łatwo przywiązują się do opiekuna, a także innych osób w domu. Jeśli odpowiednio je wytrenujemy za szczeniaka, będą najlepszą niańką dla naszych dzieci. Na duży plus zasługuje ich charakter, są niesamowicie zabawne i ciekawskie.

 

Berneński pies pasterski

Berneski pies pasterski
pixabay.com

Są to psy, które od młodego wieku potrzebują socjalizacji i bliskiego kontaktu z człowiekiem. Po odpowiednim wychowaniu są najlepszymi członkami rodziny. Będą przyjazne i łagodne do człowieka, a w dodatku czujne i ostrożne na nasze otoczenie. Są bardzo cierpliwe, więc dobrze pasują do rodzin z dziećmi, które jak wiemy, czasami lubią męczyć psa. Z powodu długiej historii swojej rasy, gdzie pracowały jako pomoc dla pasterza, idealnie nadają się do tresury, a także będą informować o niebezpieczeństwie, jeśli będzie się dziać coś dziwnego.

 

Mastif Tybetański

Mastif
pixabay.com

Mastif tybetański to bardzo trudny do oswojenia pies. Jeśli wyczuje u nas jakąś słabość, będzie próbować ją wykorzystać, żeby mieć nad nami władze. Jeśli nie macie żądnego oświadczenia w tresurze psów, to nie wybierajcie go pod żadnym pozorem. MT wykazują czujność i odwagę w gospodarstwie domowym i są nieufne wobec obcych. Odpowiednio wyszkolone będą jednak posłuszne i spokojne – chętnie wykonają każdy rodzaj komendy. Potrzebują także dużo miejsca i uwagi, żeby nie narozrabiał. Oczywiście wyżej podany opis Mastifa nie będzie pasować do wszystkich psów tej rasy, mogą się zdarzyć przypadki, które będą bardzo uległe.

 

Nowofundland

Nowofundland
pixabay.com

Jeśli szukasz spokojnego i towarzyskiego psa, który będzie majestatycznie okazywał swoją obecność, a nie szczekał jak typowy mały pies, to idealnym wyborem jest Nowofundland. Ten olbrzym, jest nazywany „psią niańką”. Kocha wygrzewanie się w słońcu i beztroskie bieganie po ogrodzie, a także zabawę z opiekunem i innymi ludźmi. Jest łatwy w nauce i nie wykazuje skłonności agresywnych. Z tych powodów idealnie nadaje się do domów z małymi dziećmi, które zakochają się w tym psiaku.

 

Owczarek niemiecki

Owczarek Niemiecki
pixabay.com

Owczarek niemiecki to  bardzo energiczny pies. Jest niesamowicie inteligenty, dzięki czemu możemy nauczyć go wielu rzeczy. Zachęca do tego jego umiejętność do szybkiego uczenia się, a także miłość do człowieka. Musimy zużyć jego energię w ciągu dnia, albo będzie robić bałagan. Psy te służą w policji, a także w wojsku. Jest to możliwe dzięki wyżej wymienionej inteligencji. Takiego psa będziecie mogli nauczyć bardzo wielu rzeczy, a także on nauczy was. Początkowa nauka może być trudna, jednak jeśli przez nią przebrniecie, to będzie to pies, który nigdy was nie zapomni.

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że któraś rasa was zainteresowała. Pamiętajcie, że psy to są żywe zwierzęta, musicie się o nie troszczyć i nigdy nie zapominać. Odwdzięcza się za to.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here