Na naszej stronie mogliście już przeczytać artykuł o najlepszych karmach dla kota. Dziś przedstawimy wam jedne z najlepszych zabawek dla naszych pupili. Dzięki nim nasze zwierzaki będą mogły nie dość, że się niesamowicie dobrze bawić, to także i rozwijać. Mam nadzieję, że znajdziecie coś, co będzie pasowało do waszego mieszkania/domu, a także coś, co pokocha wasz kotek.

Najlepsze zabawki dla kota

Catit Design Senses Super Roller, tor do zabawy

tor dla kota
Zdjęcie Producenta

Zabawka, która zagwarantuje mnóstwo szczęścia kotowi. W zestawie z zabawką znajduje się specjalna piłka, która się świeci i wydaje dźwięki. Takie urządzenie pozwoli kotowi ćwiczyć swoją logikę, a także i szybkość działania. Duży odcinek tory składa się z górek i dolin, dzięki czemu kot musi użyć siły i zwinności, żeby wtoczyć piłeczkę pod górkę, a potem może za nią biegać. Zabawka przyciąga do siebie, angażując 3 główne zmysły kota. Czyli widzenie migających świateł, ruch i dźwięk. Wszystkie segmenty toru są łączone za pomocą systemu Click. Pozwala on na łączenie kawałków w dowolnej konfiguracji. Dodatkowo, do tego zestawu można podłączyć inne zestawy od tego producenta. Z tego powodu, mamy wręcz nielimitowane możliwości konfiguracji toru.

Jak napisał jeden z klientów: „Przez pierwsze dwa tygodnie kot omijał tę zabawkę i trochę się jej bał. Jednak po kilkunastu dniach się z nią oswoił, zaczęła należeć do jego terytorium i zaczął się nią interesować. Teraz szaleje na jej punkcie i bawi się przynajmniej kilkanaście minut dziennie. Jeśli mój kot dziwak polubił tę zabawkę to musi w niej coś być co kota przyciąga 😀 Polecam warta swojej ceny”

 

Ferplast Zabawka Tornado

Ferplast Zabawka Tornado
Zdjęcie Producenta

Zabawka posiada w sobie kilka piłeczek, zachęcają one kota do pogoni za nimi. Kulka w podstawie wydaje dźwięki i świeci, uaktywnia to instynkty łowieckie kota i angażuje go do szybszej i zwinniejszej zabawy. Dzięki otworom różnej wielkości nasz sierściuch będzie mógł się po gimnastykować w celu zaatakowania którejś z kulek. Do zabawki możemy dokupić inne z tej kolekcji. Zabawka jest kompletna, ale może posłużyć za dodatkowy element do urozmaicenia torów Ferplast: Toboga, Typhon, Magic Circle.

 

Trixie Cat Activity Fun Board

Trixie Cat Activity Fun Board
Zdjęcie Producenta

Zabawka została zaplanowana tak, żeby oferować kotowi różne typy wysiłku fizycznego i umysłowego. Oczywiście także poza wysiłkiem, zabawka ta sprawia mnóstwo frajdy dla naszego pluszaka. Ma aż 5 różnych możliwości zabawy, podczas używania tego urządzenia, kot będzie musiał wykazać się wieloma różnymi umiejętnościami, a jako motywacja będą służyć łakocie. Ze względu na budowę, zabawką tą mogą bawić się też starsze koty, które są ograniczone ruchowo.

Jak napisała jedna z osób, co kupiły tę zabawkę: „Mój kot jest właścicielem tej zabawki od pół roku i uwielbia niezmiennie z niej korzystać!!! Chyba nigdy się jej nie znudzi, a jest kilkulatkiem

A na koniec słów kilka

Wymienione powyżej zabawki, są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku. Zaangażują kota w wielu dziedzinach, nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie, a  także dla swojego kotka. Pozdrawiam i zapraszam ponownie na naszą stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here