Kąpiel dziecka zarówno w wannie, jak i w morzu jest bardzo przyjemną rzeczą. Warto jednak dać maluchowi możliwości większej frajdy i dać zabawki do wody dla dzieci. Na rynku jest ogrom zabawek do wody. Ważne jest też, by przy wyborze zabawki do wody, mieć na uwadze jej higieniczność.

Zabawki do wody dla dzieci

Dziecko zapewne włoży jakąś jej część do buzi, więc dobrze jest, by te zabawki się do tego nadawały. Kreatywne zabawki również są pożądane, gdyż poprzez zabawę, może rozwijać nasze dziecko. Jeśli nasze dziecko jest małe i dopiero uczy się kąpieli w wannie, można zastosować zabawki, które przykleja się do ściany wanny, dzięki czemu dziecko może przelewać przez nie wodę. Jest to na tyle fajna zabawka, że nie będziemy się bali o powódź w łazience, gdyż cała woda wraca do wanny.

Innym przykładem mogą być ponadczasowe żółte kaczki, które unoszą się na wodzie i dziecko może się nimi bawić. Mini koszykówka to gratka dla fanów piłki. Przyssawkę umieszcza się na wannie bądź ścianie i dziecko, może rzucać do kosza piłeczkami, które potem wpadają do wody. Prostym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i nad morzem to wiaderka. Dziecko będzie mogło nalewać i przelewać wodę podczas całej kąpieli. Dobrze jest dobrać kilka kolorów wiaderek, żeby mogło sobie wybierać, do którego wiaderka będzie nalewana woda.

Jakie zabawki do wody dla dzieci wybrać?

Ułatwieniem dla niejednego rodzica jest kubek do mycia głowy. Można go dostać na przykład w kształcie wieloryba. Zapobiega on nalewaniu wody do oczu dziecka, dzięki czemu kąpiel staje się przyjemnością. Fajną propozycją jest zabawka nurek, która świeci i zmienia kolory. Można ją spokojnie zanurzać pod wodą. Gdy chcemy zmieniać dzieciom kolor wody, żeby było dla nich bardziej bajkowo, to polecane są kulki, które po zanurzeniu się w gorącej wodzie rozpuszczają się i zmieniają kolor wody. Są dostępne różne kolory, tak aby na każdą kąpiel była inna woda.

Jest to dodatkowa zabawa dla dzieci. Jeśli nasze pociechy lubią rysować, to idealnym rozwiązaniem są kredki zmywalne. Dzieci mogą spokojnie malować podczas kąpieli po wannie, a potem bez problemu się je zmywa. Foremki wielofunkcyjne podobnie jak wiaderka, pomogą rozwinąć dziecku wyobraźnie i bawić się zarówno w domu, jak i na dworze. Dla małych fanów wędkowania poleca się zestaw do łowienia ryb na magnes. Wybór zabawek do kąpieli dla dzieci jest ważny, gdyż rozwija ich kreatywność, pobudza wyobraźnię.

Dzięki temu, że mogą spokojnie pobawić się podczas kąpieli, mycie staje się przyjemnością, a nie udręką. Jest też, to miła zachęta dla dzieci, które nie przepadają za wodą bądź się jej boją. Szczególnie warto zaopatrzyć się we wspomniany kubek do mycia, gdyż najczęściej przy myciu włosów dzieci, nie są chętne do współpracy, a dzięki temu będą miały zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here