Allegro jest jednym z najpopularniejszych serwisów sprzedażowych, z którego korzystają miliony użytkowników. To doskonałe miejsce zarówno dla osób, które sprzedają swoje towary i prowadzą sklepy internetowe, jak i tych, które szukają różnego rodzaju produktów. Aby korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu, trzeba mieć aktywne konto. Jeśli natomiast nie chcesz już dłużej być użytkownikiem Allegro, konieczne jest usunięcie konta, które wymaga kilku działań.

Korzystanie z Allegro

Każdy użytkownik Allegro musi posiadać aktywne konto, przy którego zakładaniu akceptuje regulamin serwisu, a co za tym idzie – także podpisuje z nim pewnego rodzaju umowę regulującą współpracę między nim a serwisem. W regulaminie można znaleźć wszystkie prawa i obowiązki użytkowników, a także informacje na temat tego, jakie konsekwencje czekają na tych, którzy korzystają z serwisu niezgodnie z jego przeznaczeniem bądź łamią regulamin.

Pod względem technicznym Allegro działa wyjątkowo sprawnie – bardzo szybko można uzyskać pomoc i odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Jeśli użytkownik zgłasza do administracji Allegro jakiekolwiek sytuacje, może mieć pewność, że serwis zareaguje bardzo szybko i sprawnie. Podobnie szybko i bezproblemowo można usunąć konto.

Jak usunąć konto Allegro?

Aby usunąć konto na Allegro trzeba w swoim panelu użytkownika odszukać specjalny formularz, na którym zgłasza się chęć usunięcia konta. Konto użytkownika w Allegro ma bardzo jasny i przejrzysty layout, dlatego też nie ma problemu z odszukaniem tego konkretnego formularza. Wysłanie formularza jest traktowane jako wypowiedzenie umowy zawartej w czasie zakładania konta. Nie oznacza to jednak, że konto zostanie usunięte automatycznie i natychmiastowo.

W Allegro okres wypowiedzenia trwa 60 dni. W tym czasie użytkownicy nie mogą już korzystać z większości funkcji serwisu, a więc ani kupować, ani wystawiać przedmiotów na sprzedaż. Serwis usunie również wszystkie oferty, które dany użytkownik dodał zanim wysłał formularz zgłaszający chęć usunięcia konta. W czasie tych 60 dni można natomiast logować się na swoje konto, zakończyć zakupy, jeśli się je rozpoczęło lub też dokończyć licytacje. Można też zakończyć wszystkie trwające dyskusje.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Zanim usuniesz konto w Allegro, warto najpierw bardzo dokładnie przejrzeć swój panel użytkownika i sprawdzić, czy nie masz jakichkolwiek zobowiązań wobec serwisu. Konieczne jest bowiem opłacenie wszelkich zaległości, jakie występują na danym koncie. Osoby, które zajmowały się w Allegro sprzedażą i korzystały z abonamentów dla sprzedających, powinny również wyłączyć tę usługę w prostej do znalezienia zakładce.

Użytkownicy, którzy posiadają otwarty rachunek fakturowy, powinni uregulować saldo na koncie, a dopiero potem zamknąć rachunek w odpowiedniej zakładce. Jeśli natomiast ktoś korzysta z usługi Allegro Finanse, również powinien wypłacić zgromadzone środki. Dopiero po wypełnieniu wszystkich tych formalności można wysłać formularz zgłaszający chęć zamknięcia konta użytkownika w serwisie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak się je granata?
Następny artykułJak hakować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here