Cześć! Dziś przedstawię wam kilka ras psów, które najlepiej nadają się do mieszkania w bloku. Większość ludzi uważa, że psy do mieszkania powinny być małe. Jednak to nie do końca prawda, wszystko zależy od waszych możliwości i tego, ile czasu będziecie mogli poświęcić swojemu psu. Tutaj przedstawię psy, które wymagają mało pracy, jednak pojawi się także artykuł. Z psami, które także nadają się do mieszkania, które są duże, ale wymagają też poświęcenia czasu.

Najlepsze psy do mieszkania

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier
unsplash.com

Jeden z najczęściej spotykanych psów blokowych. Jest bardzo malutki (zazwyczaj nie wazy ponad 3 kg), więc nie zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu. Dodatkowo bardzo mało szczeka, więc nie będzie przeszkadzać sąsiadom. Jest przyjazny dla nowych ludzi i innych zwierzą domowych. Musimy pamiętać o jednym, nie traktujmy tego psa jak zabawkę. Podczas spacerów, nie bierzmy go na ręce za każdym razem, jak pojawi się jakieś zagrożenie w okolicy. Jeśli będziemy się tak zachowywać, to pies wyrośnie na bojącego się wszystkiego i niepewnego psiaka.

 

Maltańczyk

Maltańczyk
unsplash.com

Drugi z najpopularniejszych wyborów, jeśli chodzi o psy do mieszkania. Sam znam kilkanaście osób, które mają tego psiaka. Ma bardzo miłe usposobienie i jest ufny i przyjazny do nowych osób. Kocha spędzać czas z opiekunem. Linieje w małych ilościach, przez co łatwo zachować czystość w mieszkaniu.

 

Buldog francuski

Buldog Francuski
unsplash.com

Każdemu dobrze znany piesek. Jest niesamowicie spokojny i cichy. Uwielbia odpoczywać na wygodnych miejscach, więc kup mu legowisko, albo zajmie twój ukochany fotel. Jest głównie rozpoznawany ze względu na uroczy wygląd i przyjazne nastawienie do wszystkich gatunków. Ze względu na swoje małe rozmiary nie potrzebuje długich, lub aktywnych spacerów.

 

Buldog angielski

Buldog Angielski
unsplash.com

Większy brat wymienionego wyżej Buldoga Francuskiego. Waży znacznie więcej niż jego mniejszy odpowiednik, bo aż około 20 kg. Czuje się bardzo dobrze w małych przestrzeniach i woli kanapę od parku. Ma spokojny i zrównoważony temperament, a także jest tolerancyjny wobec dzieci. Dobrze wyczuwają słabości opiekuna, więc nie możemy ich okazywać i musimy pokazać, kto jest panem. Powinniśmy także dobrze go wysocjalizować, poprzez spacery i spotykanie innych ludzi i psów.

 

Amstaff

Amstaff
unsplash.com

Jeden z psów o bardzo złej sławie, jednak pochodzi ona z winy człowieka. Pies ten odpowiednio wychowany jest niesamowicie opiekuńczy. Jest łatwy w szkoleniu i tworzy bardzo bliską więź z opiekunem. Jeśli macie dzieci, to ten pies będzie się o nie troszczyć i chronić przed niebezpieczeństwem. Niestety, przy zakupie takiego psa musimy szukać odpowiedniej hodowli. Wiele ludzi ze względu na jak największy zysk, krzyżowało te psy bez wiedzy i moralności. Psy z niepewnych źródeł mogą być agresywne i nerwowe, jest to spowodowane mieszaniem w genach tych psów. Psy o czystej rasie są delikatnie i opiekuńcze. Od samego początku wymagają konsekwentnego tresowania i ustalenia hierarchii. Oczywiście nie można być okrutnym, musicie być delikatni, ale stanowczy.

 

A na koniec słów kilka

Mam nadzieję, że któryś z wymienionych ras, wam się spodoba i postanowicie kupić lub przygarnąć takiego pieska. Pamiętajcie jednak, że jest to zwierzę nie zabawka. Będziecie musieli poświęcić dużo czasu i wysiłku na opiece nad takim psem. Od was zależy, jak będzie się zachowywać w przyszłości. Nie możecie zapomnieć o odpowiedniej socjalizacji, a więc o częstych spacerach do parków, żeby pies poznał innych ludzi i inne psy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here