Zakończenie związku nigdy nie jest prostą decyzją. Tym trudniej jest się rozstać, im dłużej byliśmy z kimś w relacji. Jeśli zastanawiasz się, jak zerwać z chłopakiem, warto zrobić to tak, by było w miarę kulturalnie i dojrzale. Nie jest dobrym pomysłem zrywaniem przez telefon czy przez inne komunikatory. Do tej ostatecznej rozmowy warto dobrze się przygotować – powinna być przemyślana i spokojna, a nie prowadzona pod wpływem emocji i chwilowych impulsów, które sprawiają, że nie zachowujemy się tak, jakbyśmy tego chcieli.

Kończenie relacji

W dzisiejszych czasach wiele osób kończy relację w sposób, który trudno jest nazwać dojrzałym. Najczęściej z braku odwagi zrywamy przez SMS, maila czy wiadomość na portalu społecznościowym. Zdarza się, że taka wiadomość o zerwaniu nie jest poprzedzona jakimikolwiek sygnałami, z których druga strona mogłaby wywnioskować, że chcemy zakończyć znajomość.

Taka forma zerwania pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi i może być mało komfortowa zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Osoba, która o zakończeniu związku została poinformowana przez telefon czy internet, najczęściej jest w głębokim szoku, nie wie, jak to się stało, że ktoś blisko zdecydował się na tak okrutną formę zakończenia znajomości.

Bardzo często taka forma zerwania powoduje sporo problemów w kolejnych relacjach – włącza się bowiem lęk i niepewność. Osoby, które zrywają przez telefon czy internet, również nie czują się z tym do końca komfortowo. Mają zwykle sporo wyrzutów sumienia, że nie były w stanie spojrzeć w oczy bliskiej osobie i zakomunikować jej tego wszystkiego osobiście.

Jak zerwać z chłopakiem?

Podstawą w związku jest rozmowa i komunikacja, o czym warto pamiętać nie tylko wtedy, gdy wszystko układa się tak, jak trzeba, ale również w sytuacjach kryzysowych, także tych prowadzących do rozstania. Najlepiej jest więc zerwać z chłopakiem osobiście, choć trzeba się przygotować na to, że ta rozmowa nie będzie należała do przyjemnych. Zerwanie zawsze boli, szczególnie tę stronę, która niczego się nie spodziewa.

Z drugiej strony – jeśli tkwimy w związku, który nie daje nam poczucia sensu i bezpieczeństwa i z osobą, z którą nie za bardzo widzimy wspólną przyszłość, lepiej jest zerwać jak najszybciej, zamiast kolejne miesiące czy nawet lata męczyć się w relacji, która nas wyniszcza i wypala. Rozmowa podczas rozstania powinna być przede wszystkim spokojna.

To, jak kończymy związek, w dużym stopniu świadczy o nas samych. Zamiast pretensji, wyrzutów i krzyków, warto jest spokojnie porozmawiać, przedstawić swoje racje, podać przyczyny rozstania, ale bez obwiniania drugiej strony. Rozstanie przeprowadzone w zgodzie sprawia, że mniej jest negatywnych emocji, szybciej można się po nim pozbierać i z o wiele lepszą energią wejść w kolejną relację. Jeśli natomiast rozstawać się będziemy w atmosferze wzajemnego żalu i pretensji, jest niemal pewne, że negatywne emocje i skutki takiej formy zakończenia relacji będą się za nami ciągnęły jeszcze przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here